Dojmy z Windows 10 – vzhled, rychlost, stabilita, použitelnost 1/2

winseven

Instalaci Windows 10 máme za sebou, a tak se pojďme podívat na první dojmy z nově nainstalovaného systému Windows 10. Tento článek určitě nebude přehledem novinek, o kterém jsme psali už dávno – jistě si přečtěte články Novinky ve Windows 10 1/2 a Novinky ve Windows 10 2/2 a další. Naopak bychom vám rádi sepsali, čím vás podle nás Windows 10 zaujme na první pohled.

Nový design – moderní v mnoha ohledech

Windows 10 přichází s novým, vylepšeným vzhledem. Prvně si toho všimnete na hlavním panelu, kde přibyla nabídka Start, změnila se velikost šipky pro rozbalovací menu, kterou nově najdete všude v systému, přibyla ikona Notifikačního centra a další. Při kliknutí na šipku, která zobrazí více spuštěných aplikací, a také na kalendář, si rovněž oddechnete se slovy „Konečně Microsoft přepracoval ten zastaralý kalendář“. V systému dále najdete novou podobu ikon, rohy oken jsou hranaté, jiné je i stínování oken a další. Celkový vzhled Windows 10 je tak podle mě velmi dobrý a jednotný, k čemuž přispívá i nabídka Start.

Rychlejší než Osmičky

Že je Windows 10 rychlejší než jeho předchůdce, zjistíte snadno. Stačí stisknout klávesu Windows a začít psát. Vyhledávání se otevře okamžitě a prakticky okamžitě budete mít také výsledky. V Metru ve Windows 8 právě toto nesnesitelně trvalo. Obdobně je systém svižný, ať už pracujete s Windows aplikacemi nebo jakýmikoliv jinými okny – k celkovému dojmu z rychlosti jistě přispěla i změna animace minimalizace oken.

Stabilní díky aktualizacím

Protože jsem Windows 10 měl nainstalovaný asi týden před jeho oficiálním vydáním, vím, že Microsoft vydával aktualizace a opravoval poslední drobnosti. Například se mi stávalo, že se správně nezobrazovala nabídka Start. Tento problém je ale, jak se zdá, pryč a já na nic dalšího prozatím nenarazil. Troufám si proto tvrdit, že Desítky jsou stabilní systém, na který můžete s klidem přejít.

A jak je na tom použitelnost Windows 10? Právě v tomto ohledu mě systém nejvíce překvapil – díky Windows aplikacím, které budou k dispozici i na Windows 10 Mobile, se z Windows stává nejen operační systém, ale také každodenní pomocník, který vám pomůže, upozorní vás na důležité události (z Facebooku, Twitteru) a další. O tom všem ale až v samostatném článku.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*