Poznámkový blok není společností Microsoft ignorován

blok

blok

Poznámkový blok patří k jednoduchým softwarům, jestli se vůbec dá považovat za tento pojem. Poprvé se objevil v roce 1983. V tehdejší době však poznámkový blok nesl název Multi-Tool Notepad. Nyní je možné na něho narazit pod upraveným názvem, kterým je Notepad neboli poznámkový blok. Ačkoliv jde o jednoduchou aplikaci, patří k těm, jež se využívá na denní bázi. Tuto aplikaci ocení zejména lidé pracující na počítači.

Jak je na tom dnes poznámkový blok operačního systému Windows?

Poznámkový blok se nachází ve všech počítačích využívající operační systém Windows. Do poznámkového bloku můžete psát jakýkoliv text. Může jít o vedení digitálního deníčku nebo seznamu věcí, které je potřeba nakoupit. Poté poznámky zapsané v této aplikaci uložíte s příponou .TXT. Jak si na tom vede poznámkový blok v dnešní době? Stále si drží svou jedinečnost, originalitu i jednoduchost. Aplikace je tak nenáročnou a oblíbenou formou psaní libovolného textu do počítače.

Velké množství lidí má za to, že je poznámkový blok bez povšimnutí, co se týče vývojářů. Tomu tak ovšem není, protože americká společnost Microsoft se snaží na poznámkovém bloku neustále pracovat a vést jej k úplné dokonalosti. Důkazem jsou různé aktualizace i vydání nových verzí. Nejnovější verzí je možné stáhnout pouze na počítače, které jsou vybaveny operačním systémem Windows 11. Čeho se uživatelé mohou těšit a radost? Jestliže patříte mezi uživatelé, kteří tuto aplikaci využívají, budete nadšeni.

Poznámkový blok a vylepšení

Největších změn se za poslední dobu fungování poznámkového bloku dočkala grafika a rozhraní. Poznámkový blok je o to jednodušší. Nejspíš si teď budete říkat, zda je to ještě vůbec možné. Ano je, protože díky novým technologiím přichází každým rokem na scénu čím dál tím jednodušší uživatelská rozhraní. Na změny se mohou těšit i funkce. Tou nejlepší je fakt, že jde dle libosti používat tlačítko zpět. To bylo v minulosti omezeno na určité množství.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*