Přihlašování k Windows 8 pomocí Microsoft účtu

winseven

K Windows 8 se můžete přihlašovat uživatelským účtem, na který jste zvyklí. Druhou možností je také využití vašeho účtu přímo u Microsoftu. Jak to funguje, jak na to a jaké to má výhody? Tak na to se podíváme v dnešním článku.

microsoft_ucet

Standardní uživatelský účet, který z používání systému Windows znáte, se označuje jako Místní účet. Jde o účty, které vytvoříte pro různé uživatele a můžete jim nastavit heslo – ve Windows 8 buď klasické, nebo i obrázkové. Účty jsou uloženy ve vašem počítači, kde jsou také veškerá uživatelská data a nastavení.

Druhým typem účtu ve Windows 8 je Microsoft účet. Jedná se o Windows Live účet, který si můžete vytvořit, pokud jej ještě nemáte. Při přihlášení k Windows 8 pomocí účtu tohoto typu se veškerá nastavení a soubory synchronizují s těmi, které jsou dostupné na serveru. To znamená, že když se pomocí Microsoft účtu přihlásíte na jiném počítači, budete mít k dispozici stejná nastavení. A právě to je největší výhodou tohoto účtu.

A kde Microsoft účet najdete. Přejděte do nastavení počítače v prostředí Metro. Nejjednodušeji to uděláte najetím myši do pravého horního rohu v prostředí Metro, poté zvolíte Nastavení a Změnit nastavení počítače. V konfiguraci nyní v levé části klikněte Uživatelé. Zde máte možnost nejen vytvořit nový uživatelský účet a spravovat ty současné, přepnete se odtud ale také na zmíněný Microsoft účet.

Zajímavé je, že zatímco mezi běžnými účty se můžete přepínat libovolně, přepnout se z jednoho účtu Microsoft na druhý nelze. Učinit tak můžete jedině přes Místní účet. Ještě doplňme, že používáním účtu Microsoft se ve většině Metro aplikací načtou vaše data jako fotky, dokumenty, maily a další, avšak desktopové aplikace stále běží pod vaším Místním účtem.

Co na to říkáte? Využíváte ve Windows 8 účet Microsoft?

1 trackback / pingback

  1. Windows 8 – k čemu je synchronizace nastavení | Winseven.cz

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*