Windows 11 přichází i s novým vzhledem

winseven

Co se týče nového Windowsu 11, kromě jiného se dočkáme změn i na poli designu. Jaké prvky zůstaly zachovány a na co se naopak můžete nově těšit? Mnoho designových kousků, které již byly naplánovány pro předchozí Windows verzi, se nestihlo doladit do konce, a tak je Microsoft představí až s Windowsem 11, na který se můžete těšit ještě v tomto roce.

VZNÁŠEJÍCÍ SE NABÍDKA STARTU
Nabídka start nebude pevně zabudovaná, jak tomu bylo doposud. Základní umístění bude uprostřed obrazovky, a to kousek nad hlavním panelem. Vypadá to tak, že se start na obrazovce nenuceně vznáší. Pokud vám však umístění nebude vyhovovat, vše lze naštěstí změnit, klasicky ho tak můžete přesunout do levé části obrazovky.
Kromě toho se na vás budou usmívat zaobleného rohy, které jsou pro lidské oko daleko příjemnější než tradiční špičaté.

VZHLED OKOPÍROVANÝ OD MACOS?
Několik kritiků se nechalo slyšet, že se Microsoft inspiroval u konkurenčního operačního systému, kterým je macOS od společnosti Apple. Zmizela například tradiční Windows obrazovka, nahradil ji modernější vzhled, kterému již nedominuje logo Windowsu.
Další oblastí, kterou ohledně vzhledu nový Windows 11 nabídne, je tmavý a světlý režim. Co se týče předinstalovaných aplikací, které mohou zdobit vaši plochu, tak by vás nejvíce mohly překvapit MS Teams, které přebírají místo po Skypu. Jedná se o aplikaci, která v koronavirové pandemii ulehčila život mnoha studujícím i pracujícím jedincům.

WIDGETY ZŮSTÁVAJÍ I NADÁLE
Widgety, které můžeme znát ze stávajícího Windowsu 10, si své místo vydobyly i v nové verzi. Mají za úkol uživatele chytrého zařízení v rychlosti informovat o nejnovějších zprávách, dění ve světe či počasí. Nyní však widgety nebude nabízet pouze hlavní plocha, vyskytnout se můžou i v téměř jakékoliv aplikaci či hře.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*