Vyzkoušeli jsme prohlížeč Microsoft Edge

Součástí Windows 10 je nový webový prohlížeč. Jmenuje se Microsoft Edge a po instalaci systému ho naleznete přímo na Hlavním panelu. Odtud ho můžete spustit a rovnou si ho vyzkoušet. My jsme Microsoft Edge zkoušeli a v tomto článku vám přinášíme několik postřehů.

Lepší Internet Explorer

Za Microsoft Edge nenajdete žádné číslo, což nasvědčuje tomu, že Microsoft bude nový prohlížeč aktualizovat průběžně. To určitě uvítá řada uživatelů, kteří se mohou těšit na nová vylepšení a funkce. Weboví vývojáři pak ocení fakt, že Microsoft Edge se konečně chová podobně jako ostatní prohlížeče, takže mnohem méně narazíte na problém chybného zobrazení webu v tomto prohlížeči, jako tomu bylo v případě Internet Exploreru. Nyní co jede v Google Chrome, obvykle jede i v Edge.

Pro dotykové ovládání

Uživatelské rozhraní Microsoft Edge je přizpůsobeno pro dotykové ovládání, obdobně jako další součásti Windows 10. Vedle adresního řádku tak naleznete velké šipky pro přechod na předchozí či další stranu a tlačítko pro opětovné načtení. V pravé části si můžete každou stránku uložit do oblíbených a k dispozici jsou také další možnosti. A právě ty hodnotím hned po bezproblémovém vykreslování webů jako další velké plus tohoto prohlížeče.

Uložení pro přečtení offline

Jednou ze zajímavých vymožeností Microsoft Edge je pro mě možnost uložit si každou stránku pro pozdější přečtení offline. To se bude hodit především na mobilu, kde Edge bude dostupný v rámci Windows 10 Mobile. Stránku si tak uložíte a článek si později přečtete ve vlaku, aniž byste byli připojeni k internetu. Do každé stránky je také možné udělat poznámky a takto upravenou stránku rovnou poslat například kolegům. I to vnímám jako povedenou funkci.

Doplňky až později

Na druhou stranu Microsoft nedávno připustil, že se prohlížeči Edge příliš nevede, a to když začal zobrazovat hlášení, abychom mu dali šanci. Edge navíc zaostává také v podpoře doplňků, která zřejmě přijde až příští rok. Stále tak zůstává otázkou, jestli se integrace Cortany a všechny nové funkce Microsoftu vrátí v počtu uživatelů.

One Response to “Vyzkoušeli jsme prohlížeč Microsoft Edge”

  1. Tomáš F. napsal:

    To offline je lež, ještě dneska to nefunguje

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *