Dojmy z Windows 10 – vzhled, rychlost, stabilita, použitelnost 2/2

Minule jsme si psali o tom, jak působí celkový vzhled systému Windows 10, jak je systém při prvním používání rychlý a také stabilní. Dnes bych se rád vyjádřil k tomu nejdůležitějšímu, a to použitelnosti systému. Ta je totiž podle mě více než skvělá a Microsoft se svými univerzálními aplikacemi skutečně odstartoval zcela novou éru.

Windows aplikace – nejlepší část Windows 10

Ve Windows 10 naleznete hromadu aplikací, kterým se ve Windows 8 říkalo Metro aplikace. Dnes jsou to Windows aplikace, protože prostředí Metro jako takové už neexistuje – aplikace se spouštějí standardně v desktopovém prostředí, díky čemuž je konečně chci a můžu používat. Neustále přechody do Metra byly totiž tak otravné, že jsem je vůbec neprováděl. Současně se aplikace dočkaly vylepšení, takže ve Windows 10 najdete skutečně vše, na co pomyslíte – v prvé řadě přehlednou kalkulačku, kalendář, aplikaci počasí, mapy, lidé a další. Tyto aplikace pak budou ve stejné podobě k dispozici také na Windows 10 Mobile, takže se budou synchronizovat, budete stále pracovat v prostředí, na které jste zvyklí a tak dále.

Perfektní propojení s Windows 10 Mobile a Centrem akcí

To ale zdaleka není vše. Windows aplikace si můžete umístit do nabídky Start, kde vás budou pomocí dlaždic informovat o aktuálním počasí, zobrazovat přehrávanou hudbu, fotografie, novinky z Twitteru i Facebooku a další. Ano, ve Windows 10 najdete aplikaci Store, díky které si na počítač můžete nainstalovat stejné aplikace jako do mobilu. Chcete poslouchat vaše oblíbené rádio? Jednoduše si nainstalujte aplikaci Play.cz. Obdobně si ve Windows 10 poradíte se vším. Veškeré aplikace jsou navíc propojené s Centrem akcí, které otevřete ikonou na hlavním panelu. Zde najdete upozornění z Facebooku i cokoliv dalšího, co se ve vašem světě odehraje.

Na tomto webu si určitě budeme psát o možnostech jednotlivých aplikací a přineseme vám také tipy na další zajímavé aplikace. Zůstaňte proto naladěni. 🙂

1 trackback / pingback

  1. Jak na Skype bez reklam | Winseven.cz

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*