Windows 10 – nastavení režimu spánku

Windows 10 postupně mění uživatelské rozhraní tak, aby se snadno používal také na dotykových displejích. Co jsme na tomto webu zatím nezmínili, je to, že Windows 10 přišel nejen s novou nabídkou Start, Centrem akcí a dalšími novinkami, ale že se změnil také vzhled kalendáře, nastavení hlasitosti a také okna napájení.

Pokud chcete zobrazit, kolik vám zbývá baterie, klikněte na baterii jako ve starších verzích Windows. Nyní ale můžete také snadno změnit jas, který má na výdrž zásadní vliv, anebo zapnout spořič baterie. Windows 10 vám umožňuje přejít také do nastavení napájení a režimu spánku, které naleznete v Nastavení. Kde? V Nastavení přejděte do Systém a poté do sekce Napájení a režim spánku. Anebo jednoduše klikněte na odkaz v okně baterie, které otevřete snadno z Hlavního panelu.

Tyto malé drobnosti posouvají Windows 10 o velký kus vpřed a zajišťuje výrazně vyšší použitelnost systému. Obdobně si na Hlavním panelu můžete kliknout také na nastavení jazyků a pomocí volby Jazykové preference se rovnou přepnout do Nastavení.

Co se týče nastavení souvisejícího s baterií, nové Nastavení je přehledné, takže vše snadno najdete. Jednoduše si zvolte, po jaké době se má vypnout displej a kdy má počítač přejít do režimu spánku. To celé vám ve Windows 10 zabere pouze pár vteřin.

1 komentář

  1. Stahnul jsem Windouws 10, vše funguje podle popisu. Objevil se však zásadní problém, nastavil jsem režim spánku pro obrazovku i počítač na 30 min. Počítač však do režimu spánku nepřejde, ale zcela se vypne – vždy !!! Prosím o radu.

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*