Nové Office 2021

winseven

Všichni počítačoví nadšenci již nějaký ten pátek netrpělivě vyhlížejí novou verzi operačního systému od firmy Microsoft, Windows 11. Co je však pro všechny neočekávanou novinkou, že se s novým Windowsem představí i inovační verze oblíbeného kancelářské balíčku, Officu 2021. Co od toho může uživatel chytrého zařízení očekávat?

CENOVÉ PODMÍNKY NOVÉHO OFFICE 2021
V únoru roku 2021 Microsoft nastínil, že neplánuje peněžní změnu žádné ze svých poskytovaných služeb. Můžeme tak předpokládat, že i pořizovací cena kancelářského balíčku, ve kterém se nachází oblíbené programy jako Word, PowerPoint nebo například Excel, bude startovat na obvyklých 150 amerických dolarech. Cena se bude vyvíjet dle toho, kde si nový Office 2021 zakoupíte. K dispozici bude Office jak pro počítače s operačním systémem Windows, tak i pro Apple zařízení.

ČÍM PLÁNOVANÝ OFFICE 2021 PŘEKVAPÍ
Kromě ceny se Microsoft narovinu nevyjádřil ani k tomu, co všechno bude představovaný Office 2021 zahrnovat, možná se kromě tradičních, výše jmenovaných programů dočkáme i nějakých nových. Celkově Microsoft informace o novém Office 2021 drží tajně pod pokličkou. Jedno je ale jisté již v této chvíli, a to že se Office, stejně jako nová řada Windows 11, dočká nejenom bílého, ale i tmavého režimu. Ten v současné době můžeme znát například ze sociální sítě Twitter.

MS TEAMS VE WINDOWS 11 NAHRADÍ SKYPE
Naopak ne příliš dobrou zprávou je informace, že nebude k dispozici podpora cloudové funkce. Nebude tak možné dokument v jednu chvíli spravovat několika uživateli naráz, jako je tomu například u Google dokumentů. Zároveň doteď bylo zvykem, že byl kancelářský balíček dodáván společně se Skypem, ten bude nyní nahrazen používanější aplikací, kterou jsou Microsoft Teams. Jejich obliba v koronavirovém období prudce vzrostla, a tak se není čemu divit.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*