Jak zrychlit počítač s operačním systémem Windows 11

win11

win11

Je váš počítač pomalý? Máte počítač s operačním systémem Windows 11 a nevíte si rady? Všude na internetu kolují jen zprávy o tom, jak je operační systém Windows 11 propracovaný a rychlý? Neshazujte vinu pouze na operační systém. Chyba totiž může být na vaši straně. Zkontrolujte nejdůležitější věci, které se starají o rychlost vašeho počítače a operačního systému. S tím vám pomůžeme v následujících odstavcích.

Jak zrychlit Windows 11?

Prvním důvodem, proč je váš počítač zpomalený může spočívat v aktualizacích Windowsu a ovladačů. Zkontrolujte, zda máte nainstalované nejnovější aktualizace pro Windows a následně i jednotlivé ovladače zařízení. Jedině pomocí nejnovějších aktualizací docílíte rychlejšího a plynulého chodu vašeho počítače s operačním systémem Windows 11

Proveďte restart počítače

Restart počítače v častých případech řeší až 70 % problémů s rychlostí a načítáním. Jakmile budete počítač restartovávat, ujistěte se, že spouštíte jen nejnutnější aplikace. Ačkoliv je váš počítač vybaven vysokou paměti RAM, příliš mnoho aplikací, internetových stránek a dalších věcí svému počítači škodíte. To má za následek zpomalený celkový systém a načítání.

ReadyBoost

ReadyBoost se snaží využívat vyměnitelnou jednotku, kterou je například i USB flash disk. Pomocí této jednotky získává počítač vyšší výkon, a to bez nutností otevírat jeho skříň a přidávat tak do procesu další paměti RAM. Pro využití technologie ReadyBoost je zapotřebí vlastnit USB flash disk nebo paměťovou kartu, která má vysokou přenosovou rychlost a volný prostor.

Dostatečné místo a úprava vzhledu Windows

I málo místa v počítači zpomaluje celkový chod. Ujistěte se, že váš počítač není zbytečně přeplněný zbytečnostmi. Pokud tomu tak je, proveďte celkovou reinstalaci nebo vymazání souborů, které již dávno nevyužíváte. Pomoct zvýšit rychlost vám může i úprava vzhledu Windows. Nesnažte se Windows zatěžovat náročným vzhledem, jež má mnoho procesů načítání. Volte raději jednoduchý a příjemný vzhled.

Vnitřní vyčištění počítačem

Kdy naposledy jste rozebírali svůj počítač? Pokud je tomu již dávno, pak tento proces proveďte. Uvidíte, kolik prachu se v něm nachází. Ventilátor musí volně dýchat. Jakmile bude zdroj čistý, váš počítač bude šlapat jako za mlada. Je důležité ale spojit všechny tipy a docílit tak následně k rychlejšímu fungování vašeho počítače.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*