Microsoft: Podpora pro Windows 10 21H1 končí v prosinci

win

win

Microsoft zákazníkům připomněl, že všechny edice Windows 10, verze 21H1, dosáhnou konce servisu (EOS) 13. prosince 2022.

Toto připomenutí následuje po upozornění vydaném minulý měsíc, že ​​tato verze systému Windows dosáhne data ukončení 13. prosince 2022.

Společnost Microsoft v aktualizaci řídicího panelu stavu Windows uvedla, že systémy se systémem Windows 10 21H1 (známé také jako aktualizace z května 2021) již nebudou dostávat aktualizace zabezpečení.

Aruba fixes critical RCE and auth bypass flaws in EdgeConnect
Zákazníci, kteří jej používají, by měli co nejdříve upgradovat na nejnovější verzi, aby své systémy nevystavili útokům využívajícím neopravené bezpečnostní zranitelnosti.

“Bezpečnostní aktualizace z prosince 2022, vydaná 13. prosince, je poslední dostupnou aktualizací pro tyto verze. Po tomto datu již zařízení s těmito edicemi nebudou dostávat měsíční aktualizace zabezpečení a kvality obsahující ochranu před nejnovějšími bezpečnostními hrozbami,” vysvětlil Microsoft .

„Zákazníci, kteří kontaktují podporu společnosti Microsoft po tomto datu, budou přesměrováni, aby aktualizovali své zařízení na nejnovější verzi Windows 10 nebo Windows 11, aby zůstali podporováni,“ uvádí Redmond v samostatném dokumentu podpory.

Úplný seznam edic Windows 10 21H1, které dosáhly konce své služby, zahrnuje:

Windows 10 Enterprise, verze 21H1
Windows 10 Enterprise multi-session, verze 21H1
Windows 10 Education, verze 21H1
Windows 10 IoT Enterprise, verze 21H1
Windows 10 Home, verze 21H1
Windows 10 Pro, verze 21H1
Windows 10 Pro Education, verze 21H1
Windows 10 Pro pro pracovní stanice, verze 21H1
Vynucené aktualizace před EOS?
Společnost Microsoft pravděpodobně brzy začne vynucovat aktualizace funkcí prostřednictvím služby Windows Update na spotřebitelských a nespravovaných podnikových zařízeních se systémem Windows 10 21H1, jakmile se bude blížit EOS, aby zajistila, že budou stále dostávat důležité aktualizace zabezpečení.

„Doporučujeme, abyste svá zařízení aktualizovali na nejnovější verzi Windows 10 nebo upgradovali vhodná zařízení na Windows 11,“ dodal Microsoft .

Společnost v lednu oznámila, že zahájila vynucené nasazení Windows 10 21H2 (nejnovější verze Windows 10) na více zařízení, která dosahují důchodu.

Windows 10 21H2 byl určen k širokému nasazení v dubnu, díky čemuž je dostupný všem prostřednictvím služby Windows Update. Windows 11 22H2 je nyní také k dispozici všem zájemcům na způsobilých zařízeních, protože v úterý 4. října vstoupil do nové fáze nasazení.

Zda je vaše zařízení způsobilé a zda jej lze upgradovat na nejnovější verzi Windows 11, můžete zkontrolovat pomocí aplikace PC Health Check nebo porovnáním specifikací vašeho systému se seznamem požadavků Windows 11 .

Můžete se řídit tímto průvodcem nebo pomocí tohoto dokumentu podpory opravit chyby při upgradu na nejnovější verzi systému Windows.

Další podrobnosti o datech ukončení služby pro podporované verze systému Windows jsou k dispozici v nejčastějších dotazech týkajících se životního cyklu systému Windows, nejčastějších dotazech týkajících se údržby systému Windows 10 a vyhledávacím nástroji zásad životního cyklu .

Microsoft také v úterý zákazníkům připomněl , že Windows 8.1 také dosáhnou konce podpory 10. ledna 2023 a že nebude nabízet program Extended Security Update (ESU).

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*