Internet Explorer oslavil 15. narozeniny

winseven

Microsoft představil první verzi internetového prohlížeče Internet Explorer v srpnu roku 1995. Mnoho z nás si ale možná pamatuje spíše až verzi 6, mnoha z nás ji možná má doma na svém starém počítači ještě nainstalovanou. internet Explorer tedy nedávno slavil 15. narozeniny a Microsoft nám na září chystá první betu jeho deváté verze.

O Internet Exploreru stále mluvíme jako o nejpoužívanějším prohlížeči na světě, nicméně silná konkurence mu neustále šlape na paty. Za zády se mu drží Firefox, Google Chrome, Opera i Safari a jeho oblíbenost dlouhodobě klesá. Zatímco minulý rok jej používalo přibližně 67% uživatelů, dnes je to pouhých 60%. Microsoftu především dlouho trvalo, než uživatelům nabídl to, co pro ostatní prohlížeče bylo už nějaký čas samozřejmostí – příliš dlouho se čekalo na sedmou verzi, kdy teprve od ní umí Internet Explorer pracovat s panely. V současné době je pak druhým nejoblíbenějším prohlížečem Firefox s 24%.

Windows 7 nabízí ve svém základu Internet Explorer 8. V zemích Evropské unie si ale uživatelé mohou nově vybrat, jaký prohlížeč chtějí do počítače nainstalovat. Přestože si Internet Explorer prozatím drží titul nejoblíbenějšího prohlížeče, Microsoft musí držet krok s konkurencí. Možná právě to je důvod toho, že se už v září dočkáme první beta verze Internet Exploreru 9. Beta vyjde konkrétně ve středu 15. září a bude volně ke stažení hned v několika světových jazycích včetně češtiny. Tato verze by s sebou měla přinést především alespoň ukázku nového uživatelského rozhraní, jehož podoba prozatím zůstává utajena.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*