Windows 8 – automatické přihlašování

winseven

aut_prihlasovaniWindows 8 je rychlejší operační systém a stále se objevují tipy a triky, jak jej ještě více zrychlit a přizpůsobit. Kromě pravidelného čištění systému a vypínání systémových funkcí je dobré poohlédnout se také po změně chování systému. Jeden takový tip pro vás máme i dneska, je jím automatické přihlašování. Start Windows 8 tak bude ještě rychlejší.

Windows 8 se spouštějí do prostředí Metro. Po spuštění vždy typicky musíte vybrat účet, na který se chcete přihlásit, případně také zadat heslo uživatelského účtu. Pokud však celý proces chcete zrychlit, můžete se do systému přihlašovat automaticky. A jak to funguje? Jednoduše si vyberete uživatelský účet a uživatel je přihlášen ihned po spuštění počítače. V takovém případě pak nezadáváte ani uživatelské heslo. Nevýhodou je možné odcizení počítače, případně další uživatelé, kteří k počítači mají přístup. Automatické přihlašování byste proto měli používat jen pro vaše osobně a domácí počítače.

Tip, o kterém vám právě píšeme, se objevil na serveru TechNet, kde najdete i další zajímavosti. Nejrychlejší způsob, jak Windows 8 přimět k automatickému přihlašování, je stisknout klávesovou zkratku Windows + R. Do malého okna pak zadejte příkaz netplwiz a potvrďte jej Enterem. Poté se objeví dialog, ve kterém můžete odškrtnout volbu Před použitím počítače musí uživatelé zadat uživatelské jméno a heslo. Následně už stačí jen vybrat defaultní uživatelský účet a automatické přihlašování si můžete vyzkoušet. Restartujte počítač a pozorujte, o kolik je spouštění systému Windows 8 rychlejší.

Pokud vás zajímají další tipy a triky pro Windows 8, zůstaňte s námi. Už brzy si budeme psát například o možnosti vytvoření screenshotu obrazovky, který je v nejnovějším systému od Microsoft opět jednodušší.

2 komentáře

  1. U me karta Uzivatelske ucty neobsahuje volbu “Před použitím počítače musí uživatelé zadat uživatelské jméno a heslo”. Muzete poradit?

  2. Je Váš počítač součástí domény? Případně můžete vyzkoušet toto nastavení udělat přímo v registrech. Win + R, zadejte regedit, potvrďte a najděte cestu:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
    Nastavit: AutoAdminLogon na 0
    Vymazat: DefaultPassword (jen hodnotu!)

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*