Představení aplikace Sticky Notes

Sticky Notes

Windows 7 přináší s řadou změn mnoho těch, které mají za úkol zefektivnit práci na počítači. Mnoho věcí urychlit a usnadnit. Určitě jste se setkali s nalepovacími štítky na monitoru či různě po pracovním stole. Ve Windows 7 přišli s velice jednoduchou avšak o to užitečnější aplikací Sticky Notes (rychlé poznámky). Jejím jediným úkolem je štítky na monitoru apod. přenést do počítače. Aplikace umožňuje vytvářet nalepovací štítky přímo na monitoru a to v různých barvách a velikostech.

V dnešním článku si představíme možnosti této aplikace.

Aplikaci Sticky Notes (rychlé poznámky) naleznete v těchto verzích Windows:

 • Windows 7 Home Edition
 • Windows 7 Professional
 • Windows 7 Ultimate

Program naleznete ve Start > Všechny programy > Příslušenství > Rychlé poznámky pro anglické Windows pak Start > All programs > Accessories > Sticky notes. A nebo jednoduše do vyhledávacího pole napište Rychlé poznámky (Sticky notes).

Použití aplikace je jednoduché. Křížkem v pravém horním rohu poznámku smažete. Kliknutím na tlačítko v levém horním rohu přidáte další poznámku.

Uložení poznámek je velice jednoduché. Jednoduše aplikace zavřete pomocí Alt + F4 a poznámky se automaticky uloží. Při dalším spuštění aplikace se poznámky zase objeví. To samé platí i po vypnutí či restartování aplikace.

V pravém dolním rohu je malý čtvereček, který umožňuje roztáhnout poznámku do libovolné velikosti.

Zde je na závěr přehled klávesových zkratek pro program Sticky notes (rychlé poznámky):

 • Alt + F4 – Uložení poznámek a ukončení aplikace
 • Ctrl + B – Tučný text
 • Ctrl + U – Podtržený text
 • Ctrl + I – Kurzíva textu
 • Ctrl + T – Přeškrtnutý text
 • Ctrl + Shift + L – Seznam s odrážkami, při dalším poklepání pak Číslované seznamy a další…
 • Ctrl + Shift + > – Zvětšit velikost písma
 • Ctrl + Shift + < – Zmenšení velikosti písma

5 komentářů

 1. Dobrý den, mám takovou malou prosbu ke “sticky notes”. Z ničeho nic mi přestali fungovat a když je chci spustit, tak mi to říká, že tam je nějaká chyba a chce to po mně “target” když kliknu na vlastnosti. Říká mi to, že je špatný. je tam něco takového %windir%\system32\StikyNot.exe . děkuji za pomoc

 2. Zkuste místo klasické adresy “%windir%\system32\StikyNot.exe” napsat tuto adresu “C:\Windows\system32\StikyNot.exe”. V případě, že aplikace znovu nebude schopna naběhnout tak zkuste tento soubor lokalozovat pomocí Windows Exploreru (Win + E). Pokud soubor nenaleznete bude poškozený systém a bude nutné ho opravit pomocí instalačního CD.

 3. Pořád to nejde i když jsem v počítači našla starou poznámku, co jsem měla danou na ploše, takže by to snad nemělo být tak ztracené. Podívám se, co se s tím dá dělat. Děkuji moc za radu

 4. Dobrý den. Chci se zeptat zda je možno znovu spustit program rychlé poznámky bez toho, aniž bych musel přeinstalovat počítač. Rychlé poznámky mi totiž záhadně zmizely a ani průzkumníkem, ani jinými způsoby mi je nelze najít nebo zpustit. Děkuji za odpověď.

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*