Představení aplikace Sticky Notes

Sticky Notes

Windows 7 přináší s řadou změn mnoho těch, které mají za úkol zefektivnit práci na počítači. Mnoho věcí urychlit a usnadnit. Určitě jste se setkali s nalepovacími štítky na monitoru či různě po pracovním stole. Ve Windows 7 přišli s velice jednoduchou avšak o to užitečnější aplikací Sticky Notes (rychlé poznámky). Jejím jediným úkolem je štítky na monitoru apod. přenést do počítače. Aplikace umožňuje vytvářet nalepovací štítky přímo na monitoru a to v různých barvách a velikostech.

V dnešním článku si představíme možnosti této aplikace.

Aplikaci Sticky Notes (rychlé poznámky) naleznete v těchto verzích Windows:

 • Windows 7 Home Edition
 • Windows 7 Professional
 • Windows 7 Ultimate

Program naleznete ve Start > Všechny programy > Příslušenství > Rychlé poznámky pro anglické Windows pak Start > All programs > Accessories > Sticky notes. A nebo jednoduše do vyhledávacího pole napište Rychlé poznámky (Sticky notes).

Použití aplikace je jednoduché. Křížkem v pravém horním rohu poznámku smažete. Kliknutím na tlačítko v levém horním rohu přidáte další poznámku.

Uložení poznámek je velice jednoduché. Jednoduše aplikace zavřete pomocí Alt + F4 a poznámky se automaticky uloží. Při dalším spuštění aplikace se poznámky zase objeví. To samé platí i po vypnutí či restartování aplikace.

V pravém dolním rohu je malý čtvereček, který umožňuje roztáhnout poznámku do libovolné velikosti.

Zde je na závěr přehled klávesových zkratek pro program Sticky notes (rychlé poznámky):

 • Alt + F4 – Uložení poznámek a ukončení aplikace
 • Ctrl + B – Tučný text
 • Ctrl + U – Podtržený text
 • Ctrl + I – Kurzíva textu
 • Ctrl + T – Přeškrtnutý text
 • Ctrl + Shift + L – Seznam s odrážkami, při dalším poklepání pak Číslované seznamy a další…
 • Ctrl + Shift + > – Zvětšit velikost písma
 • Ctrl + Shift + < – Zmenšení velikosti písma

5 komentářů to “Představení aplikace Sticky Notes”

 1. Eva napsal:

  Dobrý den, mám takovou malou prosbu ke „sticky notes“. Z ničeho nic mi přestali fungovat a když je chci spustit, tak mi to říká, že tam je nějaká chyba a chce to po mně „target“ když kliknu na vlastnosti. Říká mi to, že je špatný. je tam něco takového %windir%\system32\StikyNot.exe . děkuji za pomoc

 2. Michal Hudák napsal:

  Zkuste místo klasické adresy „%windir%\system32\StikyNot.exe“ napsat tuto adresu „C:\Windows\system32\StikyNot.exe“. V případě, že aplikace znovu nebude schopna naběhnout tak zkuste tento soubor lokalozovat pomocí Windows Exploreru (Win + E). Pokud soubor nenaleznete bude poškozený systém a bude nutné ho opravit pomocí instalačního CD.

 3. Eva napsal:

  Pořád to nejde i když jsem v počítači našla starou poznámku, co jsem měla danou na ploše, takže by to snad nemělo být tak ztracené. Podívám se, co se s tím dá dělat. Děkuji moc za radu

 4. Tomáš napsal:

  Dobrý den. Chci se zeptat zda je možno znovu spustit program rychlé poznámky bez toho, aniž bych musel přeinstalovat počítač. Rychlé poznámky mi totiž záhadně zmizely a ani průzkumníkem, ani jinými způsoby mi je nelze najít nebo zpustit. Děkuji za odpověď.

 5. Tomáš napsal:

  Již se mi programek podařilo spustit. děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *