Windows 10 – jak vypadá nová nabídka Start

Pojďme si postupně představit jednotlivé novinky ve Windows 10 tak, jak je vidím já po několika týdnech používání tohoto operačního systému. Začněme tím nejdůležitějším, tedy novou nabídkou Start.

Microsoft se rozhodl dát nabídce Start některé staré funkce a současně ji vybavit novými možnostmi, především schopností zobrazovat dlaždice Windows aplikací s náhledem v reálném čase. To už dobře znají uživatelé Windows Phone. Má však tato novinka praktické využití?

Ano, má. Povím vám proč, ale nejprve zmíním celkové rozložení nabídky Start.

Vlevo nahoře naleznete název vašeho uživatelského účtu spolu s fotografií. Pokud na něj kliknete pravým tlačítkem myši, můžete počítač zamknout, odhlásit se anebo změnit nastavení účtu.

O kousek níž jsou naposledy používané aplikace, které tak můžete snadno otevřít znovu.

V levé dolní části se pak nachází tlačítko Průzkumník souborů, které je navíc vybaveno dodatečným menu s možností otevřít některé z umístění, které máte nastaveno v Rychlém přístupu. To už jsem několikrát využil, je to velice praktické.

Dále v nabídce Start naleznete tlačítko Nastavení a Vypnout, odkud můžete počítač vypnout nebo restartovat. V neposlední řadě lze také zobrazit Všechny aplikace, kdy se otevře seznam podobný tomu, jaký byl ve Windows 8 v Metru.

Tu nejmodernější část Windows 10 tvoří pravá část nabídky Start, kam si můžete připnout nejen adresáře (pravým tlačítkem a zvolit Připnout na úvodní obrazovku), ale i aplikace a také Windows aplikace. Jaké jsou výhody Windows aplikací, už jsem psal, proto si myslím, že si novou nabídku Start oblíbíte stejně jako já. Windows aplikace můžete používat stejně jako na mobilu, díky Centru akcí vás budou na vše upozorňovat a přímo v nabídce Start vás informují.

Tak tedy vypadá nová nabídka Start – podle mě je perfektně použitelná. Díky Windows aplikacím máte aktuální přehled o počasí, o čemkoliv. A jak se tato nabídka Start líbí vám?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *