Zkušenosti s Windows 8 – přihlašování pomocí obrázku

winseven

Již delší dobu víme, že ve Windows 8 se objeví přihlašování k vašemu uživatelskému účtu pomocí obrázku. Na tuto novinku jsem se těšil a vyzkoušel ji téměř ihned po instalaci testovací verze systému Windows 8. Jde o jednu z praktických změn, která se skutečně dá využít, a uživatelé ji zřejmě využívat budou. Jak to tedy celé funguje? To si řekneme právě teď.

Ve Windows 8 je možné přihlašovat se pomocí obrázku, nechybí samozřejmě klasické přihlášení pomocí hesla, mít můžete i účet bez hesla. Pokud si nastavíte přihlašování pomocí obrázku a zároveň máte účet chráněn heslem, je možné si vybrat, jakým z těchto dvou způsobů se přihlásíte. Pro přihlášení pomocí obrázku můžete využít libovolný obrázek z vašeho počítače, který si vyberete v prostředí Metro. Že je možné procházení obrázků v Metru, o tom jsem se na tomto webu již zmínil, a teď jsem také napověděl, že nastavení obrázku pro přihlášení probíhá v prostředí Metro. Co ale vlastně znamená přihlašování pomocí obrázku a jak na to?

Jednoduše si vyberete obrázek a zvolíte na něm tři gesta myší, například obkroužení kolem obličeje či čára z jednoho bodu do druhého. Pokud tyto tři gesta provedete myší nebo pomocí dotykové obrazovky, přihlásíte se. Nastavení lze provést v nastavení počítače v prostředí Metro pod položkou Users, kde kliknete na Create a picture password. Poté, co potvrdíte své současné heslo, pokud nějaké máte, klikněte na Choose picture, vyberte obrázek a zvolte Open. Obrázek stále můžete změnit nebo kliknout na Use this picture, čímž začnete s nastavováním přihlašování pomocí tohoto obrázku. Na obrázku proveďte tři gesta myší a dobře si pamatujte, jaká to byla. Windows 8 po vás bude chtít tato gesta zopakovat. Tolerance je poměrně velká. Pokud vše provedete správně, přihlašování máte nastavené, vyzkoušejte si ho.

Na startovací obrazovce uzamkněte svůj účet a přihlaste se pomocí obrázku. Uvidíte také možnost se přihlásit pomocí hesla. Toto je příjemná novinka ve Windows 8, která se především na dotykových počítačích bude hodit.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*