Nastavení soukromí ve Windows 8 a funkce SmartScreen

winseven

ochrana_osobnich_udajuO funkce SmartScreen jsme si na tomto webu již psali, proto se dnes pouze podíváme, kde je možné změnit její nastavení. SmartScreen slouží pro ochranu vašeho počítače, a to před škodlivými aplikacemi. K dispozici máte pouze tři možnosti. V první z nich je SmartScreen zapnutý, v poslední vypnutý. Poslední možností je zobrazování pouze upozornění. Tato funkce pak neověřuje každou aplikaci. Nastavení můžete změnit, pokud se přes Ovládací panely proklikáte až do Centra akcí a v pravé části okna zvolíte možnost Změnit nastavení filtru Windows SmartScreen. Mnohem zajímavější je ale nastavení soukromí ve Windows 8. Pojďme se tedy podívat, kde ho najdete a k čemu je dobré.

Přejděte do konfigurace počítače v prostředí Metro. To můžete udělat více způsoby. Například v Metru klikněte na váš účet a zvolte Změnit obrázek účtu. V levé části nás pak bude zajímat záložka Ochrana osobních údajů, takže na ni přejděte. Zobrazí se vám tři nastavení. První se týká používání vaší polohy, druhé vašeho jména a obrázku účtu, třetí pak odesílání adres URL. Já osobně mám první dvě možnosti nastavené na Vypnuto a tu třetí na Zapnuto. A vysvětlím vám proč.

Aplikace v systému Windows 8 mohou používat vaši polohu a zobrazovat ji, pokud jim to povolíte, jak jsem popsal výše. Znamená to, že je pak veřejně dostupné, kde se právě nacházíte. Abychom to přirovnali k něčemu možná známějšímu, sociální síť Twitter umožňuje totéž – u každého vašeho tweetu můžete zanechat vaši aktuální polohu. To však je ne vždy žádoucí a u aplikací systému Windows 8 je tomu zrovna tak. Proto já osobně aplikacím sdílení mé polohy nepovoluji.

Zrovna tak je to se zobrazováním vašeho jména a obrázku účtu. Pokud si nepřejete, aby tyto údaje byly sdíleny, nastavte druhé nastavení na Vypnuto. Třetí nastavení týkající se vylepšování Windows Store je pro mě osobně nezajímavé, a tak jsem je nechal povolené.

A co vy, jaký máte názor na soukromí? Věděli jste o tomto nastavení a je podle vás dostačující?

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*