Nefunkční synchronizace fotek na OneDrive ve Windows 10 Mobile

winseven

Po aktualizaci mého mobilu na Windows 10 Mobile jsem zaznamenal problém se synchronizací fotek na uložiště OneDrive. V dnešním článku vám povím, o co se jednalo a jaké nastavení provést, aby vše fungovalo, jak má.

Vaše fotky ihned v počítači

OneDrive využívám pro zálohu souborů, které mám v mobilním telefonu. Byl jsem zvyklý, že když něco vyfotím, fotka se po připojení k Wi-Fi automaticky nahraje na OneDrive. V počítači mám pak uložiště OneDrive přidané jako adresář, takže se do něj v Průzkumníku proklikám a vše, co jsem vyfotil, mám ihned po ruce. A právě toto po instalaci Windows 10 Mobile přestalo fungovat. Nové fotky na OneDrive zkrátka nebyly.

Zapnout synchronizaci nestačí

Jako první jsem samozřejmě zkontroloval nastavení synchronizace fotek na OneDrive a ujistil se, zda je zapnutá. Byla. Pátral jsem tedy dál. Problém jsem odhalil až ve chvíli, kdy jsem si chtěl fotky z mobilu přetáhnout do počítače postaru – přes kabel. Na paměťové kartě nebyly, uložily se do telefonu. Vše jsem tedy přenastavil v Nastavení, Systém, Uložiště, kde jsem nechal fotografie ukládat na kartu. A hle, nově pořízené fotky se z karty samy synchronizovaly do cloudu.

Dále už jsem nepátral, zda je možné na OneDrive ukládat také soubory z telefonu. Důležité pro mě bylo, že vše začalo fungovat. Škoda, že jsem se o tomto problému na internetu nedočetl více, podařilo se mi ho vyřešit prakticky náhodou. Máte-li tedy také potíže s nefunkční synchronizací na OneDrive ve Windows 10 Mobile, věřím, že může být způsobena právě tímto nešťastným nastavením.

Narazili jste na něco jiného? Dejte nám vědět v komentáři. Ideálně uveďte i ověřené řešení. Pomůžete tak nám i našim čtenářům.

4 komentáře

  1. Je pravda, že po aktualizaci na W10 funguje Onedrive úplně jinak než ve W8. Spíš nefunguje… Co jsem asi vysledoval, tak k synchronizaci dochází snad jen pokud je při pořízení fotky aktivní připojení k internetu (je jedno jestli wifi nebo mobilní data). V tom okamžiku to synchronizuje i fotky, které nebyly synchronizovány. Ale co dříve fungovalo, že se synchronizovalo už při pouhém připojení k netu, tak to asi nyní někdo v rámci inovace zasklil. A nebo nevím – popravdě nechápu nynější filozofii Onedrive. No ona ta aktualizace na W10 byla poněkud nešťastná. Zlepšení zásadní žádné, spíše nepoužitelné nesmysly. No asi tomui musím přijít na chuť a nebo se vrátit k W8….

  2. Souhlasím, že synchronizace spíše nefunguje. Stále jsem nepřišla na to, co musím udělat pro synchronizaci všech fotek z telefonu na OneDrive (synchronizuje se mi vždy necelá polovina z nově pořízených fotek). Pokud budete znát jakýkoliv způsob, jak tuto službu zprovoznit, budu ráda za každou reakci..

  3. Od jisté doby mám stejný problém a myslím, že jsem právě tomu přišel na kloub. Je větší spořeba baterie. Mě konkrétně stoupla o 2 %.
    Postup:
    Nastavení, Systém, Baterie, Využití baterie podle aplikací, OneDrive, Vždycky povoleno na pozadí.

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*