Další střípky z Windows 10

winseven

Zatímco se blíží finální verze Windows 10, objevují se stále další informace o tomto systému. Doporučujeme vám, abyste si Windows 10 Insider Preview, která je každému zdarma k dispozici, vyzkoušeli. My se dnes budeme věnovat několika dalším střípkům, které se o Windows 10 objevily. A to třeba i tomu, co ve Windows 10 nenajdete.

Konec Windows Media Center

Ano, Windows Media Center končí. Už ve Windows 8 bylo Media Center ve verzi Pro jako zpoplatněné rozšíření systému, ve Windows 10 už Windows Media Center vůbec nenajdeme a jeho vývoj je definitivně u konce.

Omezení kopírování ve firmách

Co ale Windows 10 naopak nabídne a dosud jsme neznali, je omezení kopírování ve firmách. Windows 10 totiž umožní omezit používání klávesových zkratek CTRL+C a CTRL+V. Zaměstnavatel tak bude moci určit, v jakých aplikacích je možné zkratky používat a v jakých nikoliv. Tím by konečně mohlo dojít k omezení úniku informací a dat z firem.

Vztyčený prostředníček

Konsorcium Unicode představilo sedmou generaci znakové sady Unicode, ve které najdeme i emotikony a také znak vztyčeného prostředníčku. Windows 10 je pak jediným systémem, který dnes tento znak umí zobrazit. A tak i to se určitě bude někdy hodit.

Podpora rozlišení 8K

Windows 10 bude zřejmě podporovat obrazovky nejen s rozlišením 4K, které už jsou dnes standardně podporované, ale také obrazovky s rozlišení 8K. 8K je rozlišení 8x vyšší než Full HD (odtud název 8K) a jde konkrétně o rozlišení 7680×4320 pixelů.

Windows 10 na dlouho poslední

A na závěr ještě informace o tom, jak jsou na tom další verze systému Windows. Je totiž zvykem, že ještě před vydáním nového Windows Microsoft už pracuje na dalších verzích. V případě Windows 10 tomu tak ovšem není. Microsoft se nechal slyšet, že celý tým se věnuje aktuální verzi systému. Microsoft tak dělá všechno pro to, aby Windows 10 byl oblíbený a úspěšný systém.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*