Office 2010: Nový Word očima uživatele

winseven

O veřejné betaverzi nového kancelářského balíku Microsoft Office 2010 jsme na tomto webu již informovali. Po registraci je k dispozici ke stažení každému. Betaverze je samozřejmě v angličtině a finální české verze se uživatelé u nás dočkají pravděpodobně v září. Dnes si krátce představíme prostředí nového Office a ukážeme některé novinky aplikace Word.

Uživatelské prostředí Office 2010 je celkově o poznání příjemnější než v předchozí verzi. Rychlý přístup v podobě pásu karet zůstal zachován, změnilo se však tlačítko File. Jeho barva teď záleží na dané aplikaci Microsoft Office a po kliknutí na něj se zobrazí informace o vašem dokumentu v novém menu-dialogu „Backstage view“. Nastavení tisku, sdílení a další jsou tak daleko přehlednější, neboť veškeré předvolby i náhledy jsou zobrazeny v jediném okně.

Právě sdílení je další novinkou. Mimo publikování na blogu, zaslání mailem či faxem nebo odeslání jako PDF můžeme dokument uložit na server SkyDrive. I zde platí, že všechny dílčí možnosti sdílení je možné nastavit v jednom okně. Kupříkladu při ukládání na SkyDrive vás Word vyzve k vyplnění přihlašovacích údajů k vašemu účtu a poté se zobrazí adresáře na serveru s možností váš dokument uložit.

share

Přes menu Vložit lze zobrazit a následně použít poslední screenshoty. Při dvojitém kliknutí na obrázek v dokumentu se zobrazí záložka úpravy obrázků, která nově umožňuje ořezávání, doplnění efekty a formátováním a další přímo ve Wordu. Možnosti úpravy grafiky jsou ve všech aplikacích Office 2010 stejné. Dále stejně jako poprvé ve Wordu 2007 i dnes při úpravě objektů funguje živý náhled, avšak dočkal se drobného vylepšení.

Dále nový Word 2010 nabízí například práci více uživatelů, kdy jeden dokument může upravovat více autorů najednou, což jistě ocení firemní uživatelé, nebo obohacení textu tiskařskými efekty. Opomenout nelze ani 64bitovou verzi celého Office balíčku či webovou podobu základních aplikací. Ta poběží v rozhraní Silverlight nebo s absencí některých funkcí pod JavaScriptem. Rovněž bylo vylepšeno prohledání dokumentu či kontrola gramatiky. Novinek je ale samozřejmě více, proto pokud vás Office 2010 zaujal, vyzkoušejte i vy veřejnou betaverzi.

Office 2010 Beta ke stažení: http://www.microsoft.com/office/2010/en/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*