Office 2010: Rychlejší a přesnější Excel

winseven

Vyšší rychlost, přesnější výpočty i grafy, zpracování rozměrnějších dat a další – to nabízí svým uživatelům nový Microsoft Excel 2010. Přestože na finální českou verzi si musíme ještě chvíli počkat, specifikace novinek je známa již delší dobu a díky veřejné betaverzi se s nimi můžeme blíže seznámit.

„Ribbon“ lišta barevně se přizpůsobující rozhraní Aero, režim „Backstage view“, sdílení a další jsou součástí celého balíčku Office 2010. Konkrétní vylepšení nového Excelu však nadchnou více spíše firemní uživatele.

Stejně jako Word 2010 nabízí náhled obsahu před jeho vložením, s touto novinkou přichází i Excel. Hodit se bude především v možnostech buňky, kdy lze kopírovat její obsah, formátování, rozměry či vzorec. Vylepšeno bylo i podmíněné formátování, které je nyní přehlednější a nabízí několik nových prvků. Dále nový Excel přináší Sparklines, který umí přímo v buňce zobrazit jednoduché grafy.

I nový Excel byl rozšířen o vkládání snímků obrazovky, vylepšený editor obrázků, nová schémata SmartArt či rychlejší vyhledávání. 64bitová verze by měla zajistit možnost práce s dokumenty o velikosti až 4GB, respektive s dokumenty o milionech řádků, o což se stará samostatný doplněk Gemini. Matematické i statistické funkce se pak dočkaly zpřesnění, což ale rovněž oceníte až při zpracování několika tisíc hodnot. Excel 2010 se soustředí také na lepší podporu kontingenční tabulek – jsou rozšířeny o prvek Slicer, který umožňuje dále upravovat složité filtry dat. Pro neznalého uživatele se však jedná o poněkud složitou záležitost.

Office 2010 se zbavil bublin a komentářů a mimo jeho desktopové a webové verze se uživatelé mohou těšit také na nový Office pro Windows Mobile podporující sdílení, synchronizaci a další.

Office 2010 Beta ke stažení: http://www.microsoft.com/office/2010/en/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*