Skype zvládá více přihlášení k jednomu účtu

winseven

Před více než půl rokem jsme si psali o aplikaci Skype. Díky ní si dnes můžete nejen psát, ale také telefonovat s kýmkoliv přes celou planetu, a to zcela zdarma. Jakmile se objevil Windows 8 a jeho nové prostředí a jakmile Microsoft koupil Skype, přišla také jeho podoba pro prostředí Metro. Protože se nám dnes pomalu, ale jistě blíží Windows 8.1, pojďme se podívat, co nás ohledně Skypu čeká.

skype

Skype bude součástí Windows 8.1

Aplikace Skype bude součástí nejnovějšího operačního systému od společnosti Microsoft. Nebudete ji muset odnikud stahovat, zkrátka ji budete mít. V dnešních Windows 8 se v Metro prostředí nachází aplikace Zprávy, ta už ve Windows 8.1 nebude. Nahradit ji má právě Skype. Skype pro Metro už dnes můžete používat, k dispozici je zcela zdarma ve Windows Store. Nebo si počkejte na Windows 8.1, Skype pro Metro se totiž dočká dalších vylepšení.

Ve Windows 8.1 Skype 2.0

Microsoft již avizoval, že v novém Windows bude možné přijmout příchozí Skype hovor i při zamčené obrazovce. Samotný Skype pro Metro se prozatím dočkal pouze několika mála změn. Kontakty si můžete přidat do oblíbených a zobrazují se pak přímo na hlavní obrazovce. Filtrovat můžete až po přepnutí do místního adresáře, přičemž Skype stále míchá připojené a odpojené kontakty.

V prostředí chatu a vytáčení telefonních čísel si všimnete mírných kosmetických změn. Tlačítka pro vytáčení hovoru jsou v dolní části obrazovky, jméno kontaktu pod fotografií. Více se dočtete na serveru ExtraWindows.cnews.cz.

K jednomu Skype účtu se lze přihlásit z více zařízení současně

A na závěr moje zkušenost s desktopovou podobou Skypu, která mě potěšila. K jednomu účtu jsem se přihlásil ze dvou notebooků současně a vše bez problémů fungovalo. Možná je to špatně z důvodu bezpečnosti – ukradený Skype účet prakticky nepoznáte. V tutéž chvíli jsem však mohl na jednom notebooku telefonovat a na druhém chatovat s úplně jiným kontaktem. A to se vyplatí. J

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*