Jak nastavit aplikace na zamykací obrazovce

S nástupem Windows 8 Microsoft představil nové uživatelské rozhraní a jistě jste i vy zaznamenali snahu společnosti sjednotit uživatelská rozhraní na všech zařízeních. Narážím teď na zamykací obrazovku v mobilním operačním systému Windows Phone. Nastavit si totiž můžete aplikace, které budou na obrazovce zobrazovat svůj stav. Co to znamená? To znamená, že se na zamykací obrazovce můžete dozvědět o novém mailu, SMS zprávě, zmeškaném hovoru a podobně. A systém Windows 8 toto umí také.

Jak to funguje

V případě, že ve Windows 8 přejdete na zamykací obrazovku, uvidíte obrázek a nějaké další informace. Tušili jste však, že vám svůj stav mohou hlásit také některé aplikace? Jaké aplikace to budou, to můžete snadno nastavit v nastavení počítače v prostředí Metro. Zobrazování pak funguje úplně stejně jako ve zmíněném systému Windows Phone – k dispozici máte pevný počet aplikací, které v nastavení vidíte na určitých pozicích. Oznámení na zamykací obrazovce se pak pro každou aplikaci bude zobrazovat právě na této pozici.

Nastavení

Pojďme se tedy podívat na samotné nastavení. Přejděte do prostředí Metro a zobrazte lištu v pravé části obrazovky. Následně zvolte Nastavení a klikněte na Změnit nastavení počítače. V levé části dále vyberte Zamykací obrazovka. V následujícím okně už kromě možnosti změnit obrázek zamykací obrazovky uvidíte také sekci Aplikace na zamykací obrazovce. Právě zde můžete zvolit aplikace prostředí Metro, které vám na zamykací obrazovce budou hlásit jakoukoliv změnu a zajímavé informace.

Praxe

Pokud budete chtít aplikace na úvodní obrazovce opravdu používat, musíte si zvyknout na prostředí Metro. Systém Windows totiž umožňuje zvolit pouze Metro aplikace. Můžete například využívat aplikaci Počasí či Pošta a vyzkoušet si, jakým způsobem zobrazování stavu na zamykací obrazovce funguje.

Věděli jste, že Windows 8 toto umí? Považujete tuto funkci za užitečnou?

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*