Windows 7 pomůže při vytváření DVD

winseven

Windows 7 toho umí mnoho a to je dobře. Vedle nástrojů, které slouží k údržbě systému, zahrnuje také aplikace, které vám pomohou s vašimi fotografiemi nebo také videozáznamy. Ano, přesně tak. Windows 7 ve svém základě obsahuje aplikaci, která umí snadno vytvořit DVD z vašich videí. Výborně se tak hodí například ve chvíli, kdy se vrátíte z letní dovolené a začnete přemýšlet, jak zpracujete vaše rodinné video. Díky Windows 7 už nemusíte pořizovat žádné placené aplikace ani hledat freeware software.

Pokud otevřete nabídku Start, zvolíte Všechny programy, najdete v ní aplikaci Windows DVD Maker. Po spuštění zjistíte, že aplikace dělá přesně to, co má ve svém názvu – vytváří DVD. První, co od vás aplikace bude očekávat, je, že z pevného disku vyberete videozáznamy, ze kterých chcete DVD vytvořit. Windows DVD Maker pak z každého souboru vytvoří samostatnou kapitolu. Poté si zvolíte název disku DVD a můžete pokračovat.

Windows DVD Maker vám zobrazí celou řadu nabídek, ze kterých si můžete vybrat. Nabídky určují, jak bude vaše DVD vypadat, jaké bude mít menu a tak dále. V horní části pak máte několik možností, kde lze nastavení upřesnit, přičemž nechybí ani náhled vašeho DVD. Pokud zvolíte možnost Text nabídky, budete si moct určit popisky vašeho menu. Ještě zajímavější je však položka Přizpůsobit nabídku. Nastavit v ní totiž můžete jak videa, která se budou přehrávat v menu vašeho DVD, tak hudbu, která bude v menu hrát.

Jakmile dokončíte veškerá nastavení, stačí kliknout na tlačítko Vypálit a Windows DVD Maker už vše udělá za vás. Možná vás ale napadá, že před samotným vypálením byste vaše videozáznamy ještě rádi upravili. I s tím Microsoft počítal. Aplikace Windows Live Movie Maker sice není součástí systému Windows 7, ale je součástí balíku Windows Live Essentials, který lze snadno stáhnout a nainstalovat. Windows Live Movie Maker vám pomůže vaše video sestřihat, přidat animace i titulky, nabízí také sdílení na Facebook či YouTube a další možnosti.

Windows Live Movie Maker a Windows DVD Maker spolu tvoří dvojici programů, které potěší každého, kdo nějakým způsobem zpracovává vlastní videozáznamy. Tyto aplikace nabízejí základní možnosti a řadě uživatelů proto přinášejí pohodlné řešení zcela zdarma.

2 komentáře

  1. Zdravím program je super jen mám menší problém jak v něm vypálit film který je dlouhý 2:45:00 min jde to nějak nastavit odpověď pošlete na email díky

  2. Dobrý den, Windows DVD Maker limituje pouze podle výstupního zařízení. Pokud vypalujete na DVD-R nebo DVD+R obvykle se tam vejde 120 – 150 min. videa.

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*