Správce úloh vám pomůže se správným fungováním aplikací v operačním systému Windows

Zpomaluje se vám počítač nebo je již zpomalený a vás nenapadá nic jiného, než restartovat počítač, protože to vidíte jako jediné východisko? Pak vám představíme správce úloh. Jde o řešení, které vám může pomoct vyřešit zpomalený počítač. Většina uživatelů si myslí, že restart počítače je ideálním a zároveň nejrychlejším řešením. To se ovšem nedá považovat za úplnou pravdu.

Co je to správce úloh?

Zajímá vás, co je to ten správce úloh? Jde o jakousi komponentu operačního systému Microsoft Windows. Správce úloh zasílá veškeré důležité informace svému uživateli. Mezi tyto informace patří například činnost, výkon počítače a softwary. Dále pak naleznete ve správci úloh také spotřebovanou paměť CPU a GPU. Správce úloh spustíte pomocí kombinace kláves Ctrl + Alt + Delete. Následně vám vyskočí okno s několika řádkami. Poté je potřeba kliknout na Správce úloh.

S čím vám může správce úloh pomoct?

Jak jsme uvedli v prvním odstavci tohoto článku. Seká se vám počítač nebo zamrzl? Příčinou byla spuštěná aplikace? Stiskněte výše uvedenou kombinace kláves a spusťte správce úloh. Jakmile se správce úloh otevře, uvidíte, jaké aplikace jsou v provozu. Vedle aplikací uvidíte také informace o tom, zda fungují v naprostém pořádku nebo jsou zamrznutý. Jestliže vedle aplikace uvidíte, že je zamrznutá, můžete ji pomocí pár kliknutí natvrdo vypnout. Správce úloh dokáže vypnout i zamrznuté aplikace, které nijak nereagují.

Rychlá volba

Správce úloh je rychlou volbou, jak dále pokračovat se svou prací. Kromě toho nepřijdete o svá data. Restart často může váš počítač připravit o data, na kterých jste v danou chvíli pracovali. Mimo jiné není restart považován za nejrychlejší volbu, kterou máte na dosah rukou. Jako první tedy vždy vyzkoušejte správce úloh. Pár vteřin a váš počítač funguje podobně, jako po restartování. Jen s tím rozdílem, že nemusíte čekat několik desítek vteřin. Správce úloh je součástí každého operačního systému Windows.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*