Jak na průhledné Metro

winseven

Občas vám přinášíme tipy na zajímavé aplikace, které umí systém Windows přizpůsobit vašim představám. A právě tak tomu bude i dnes. Soustředíme se na Windows 8.1 a zejména nové prostředí Metro. V minulém článku jsme si psali, jaké novinky nás čekají s chystanou aktualizací, a dnes se podíváme, co umí aplikace Windows 8 Start Screen Customizer.

w8_start_screen

Na obrázku už vidíte ukázku aplikace. Stáhnout si ji můžete například ze serveru Softpedia.com. Aplikace je velmi jednoduchá, nainstalujte ji běžným způsobem a spusťte.

V levé části vidíte možné styly, které na pozadí prostředí Metro můžete zobrazit. Zkuste vybrat některý z nich. V dolní části pak věnujte pozornost dvěma záložkám. Na záložce Extra zaškrtněte možnost Use desktop wallpaper, čímž budete používat obrázek pracovní plochy. Dále si povšimněte, že máte možnost vybrat více obrázků a vytvořit slideshow.

Nyní se přepněte na záložku Opacity. Právě tam najdete nejzajímavější možnost. Můžete totiž zprůhlednit prostředí Metro. Jednoduše nastavte hodnotu například na 190 a pak přejděte do prostředí Metro. Zajímavé, nemyslíte? I v prostředí Metro tak máte přehled o tom, co se děje na pracovní ploše. Průhlednost samozřejmě nastavte tak, aby Metro bylo sice průhledné, ale stále hezky viditelné.

Nastavení bude funkční i poté, co aplikaci Windows 8 Start Screen Customizer zavřete křížkem. Je možné ji spouštět také při startu systému Windows, a tak ji lze snadno využít.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*