Microsoft oznámila v předchozím roce konec podpory Internet Explorer

microsoft

microsoft

Internet explorer z nových operačních systému Windows zcela vymizel. Kam se ale ve skutečnosti poděl a je mu skutečně konec? Není tomu ani rok, co americká společnost a jeden z největších gigantu oznámil konec podpory dnes už stárnoucího internetového prohlížeče Internet Explorer. Ten doprovázel defaultní nastavení každého počítače, jež fungoval na operačním systému Windows.

Uživatelé a Internet Explorer

Není se čemu divit, že americká společnost Microsoft ukončila podporu dnes už stárnoucího internetového prohlížeče nesoucí název Internet Explorer. Je to dáno převážně tím, že trh, který tento internetový prohlížeč ovládal nebyl vyšší než 1%. Jeho oblíbenost tak každým rokem klesala. Na vině byli převážně rychlejší internetové prohlížeče, které si získali oblíbenost. Ta následně vedla k většinovému podílu, budeme-li se bavit o internetovém světě.

Zvlášť začátky internetového prohlížeče se dají považovat za relativně obtížné. Řeč je o internetovém prohlížeči Internet Explorer. Uživatelé si často stěžovali na příliš nízkou rychlost načítání a malé množství důležitých funkcí. To v konečném důsledku bylo důvodem pro ukončení podpory. Americká společnost Microsoft ale s internetovým prohlížečem neskončila. Internet Explorer byl nahrazen prohlížečem Edge. Microsoft Edge se považuje za výkonnější internetový prohlížeč nabízející důležité funkce a výbornou rychlost, která se může rovnat například internetovým prohlížečům Google Chrome nebo Firefox.

Internet Explorer a operační systém Windows

Internet Explorer byl součástí každého počítače, jež obsahoval operační systém Windows. V roce 2010 ale přišla obrovská rána, kdy společnost Microsoft pod nátlakem EU musela umožnit uživatelům možnost vybrat si i z jiných internetových prohlížečů. Tehdy si svůj obdiv získal převážně internetový prohlížeč Google Chrome a Firefox. Internetový prohlížeč Microsoft Edge ovšem dnes dokonce poráží i oblíbené internetové prohlížeče. To se týká převážně internetového prohlížeče Firefox.

V některých státech tak v žebříčku oblíbeností šlape na paty i prohlížečům, mezi které patří Google Chrome nebo Safari.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*