FormatFactory – aplikace pro konverzi souborů

winseven

Přestože si na tomto webu píšeme o systému Windows 7 a všem, co se ho týká, dovolím si dnes odbočit a představit vám aplikaci, se kterou jsem se nedávno seznámil a myslím, že je velmi užitečná. Spojitost s naším obvyklým tématem, Windows 7, můžete hledat například v tom, že aplikace je s Windows 7 kompatibilní, a tak ji můžete naplno využít. 🙂

Jistě jste se někdy potýkali s problémem různých formátů hudebních souborů. To býval kdysi ten nejčastější problém, který však dnes pomalu nahrazují různé formáty video souborů. Může se vám například stát, že vaší digitální kamerou pořídíte videozáznam ve vysokém rozlišení, který pak budete chtít umístit na internet. Vzhledem k jeho vysoké kvalitě a tím pádem tedy velké velikosti to ale nebudete schopni udělat. V takové chvíli se hodí aplikace, která vaše video převede do běžnějších, zpravidla menších formátů. Rozdíl přitom oproti záznamu ve vysokém rozlišení prakticky nepoznáte. A stejným způsobem lze provádět také konverze zmíněných audio souborů, ale také obrázků.

Jednoduchá a přehledná aplikace, která vám umožní převod video, audio i obrázkových souborů, se jmenuje FormatFactory a stáhnout si ji můžete zdarma z oficiálních stránek aplikace. Jakmile FormatFactory stáhnete, stačí jej běžným způsobem nainstalovat a poté aplikaci spustit.

Aplikace ve svém levém sloupci nabízí na výběr, do jakého formátu chcete převádět. Nejprve si zvolíte kategorii, například Video, a poté vybere kupříkladu Vše do AVI. Jakmile tak učiníte, v novém okně stačí vybrat soubory, které do avi chcete převést, a poté už jen zahájit konverzi kliknutím na tlačítko Spustit. Při výběru souborů však máte také možnost měnit samotné parametry převodu, například datový tok audia a podobně.

FormatFactory je jednoduchá aplikace, která zvládá převod videa, audia a obrázků a poradí si s těmi nejznámějšími typy souborů. Vyzkoušejte ji, jistě splní to, co od ní očekáváte.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*