Jak zobrazit Koš v Průzkumníku

winseven

Po prvním spuštění Windows 8.1 na vás čeká několik překvapení. Nemám teď na mysli nové prostředí Metro a další novinky, ale spíše drobnosti. O některých jsme si už psali v minulých článcích – Windows 8.1 defaultně nezobrazuje potvrzování při mazání souborů a nastavit si musíte také přepínání na anglickou klávesnici. Dnes se pojďme podívat na další zvláštnost – Koš.

Před mnoha lety byli uživatelé zvyklí mít důležité ikony na ploše. Mezi ně patřil i Koš, stejně jako Tento počítač a další. Dnes tento trend spíše upadá (přesto ale Koš na ploše stále mít můžete). Po prvním spuštění Windows 8.1 ovšem můžete mít problém Koš vůbec najít. Pokud není na ploše, kde tedy je? Jak ho můžete mít jinde než na ploše?

Vše po ruce v Průzkumníku

Ve Windows 8.1 můžete mít Koš a další důležité ikony hezky po ruce v Průzkumníku. Inu, ne nadarmo Průzkumník umožňuje upevnit oblíbené položky. Koš však mezi ně nezařadíme, zobrazíme ho jinak. Jak?

Otevřete Průzkumník Windows a někam do prostoru levého panelu klikněte pravým tlačítkem myši. Uvidíte několik možností, mezi nimiž bude i Zobrazit všechny složky. Tuto volbu kliknutím zaškrtněte a sledujte, co se stane. Objeví se Plocha, Knihovny, Ovládací panely, Koš a další.

A to je vše. Nyní budete mít ve Windows 8.1 snadný a rychlý přístup ke Koši a dalším ikonám. Složky samozřejmě můžete kdykoliv znovu skrýt, a to stejným způsobem, jako jsme si právě ukázali.

Vyhovuje vám toto nastavení nebo jste si zvykli na to původní? Kde v Osmičkách máte Koš vy?

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*