Proč si pořídit stolní počítač a ne notebook

Zajímá vás, proč si pořídit stolní počítač? Mnoho lidí dává přednost notebookům, a tak nějak se už zapomíná na staré dobré stolní počítače. Je pravdou, že notebook vám přináší obrovskou výhodu v tom, si jej přenést kamkoliv chcete, a to během pár vteřin. I přes to mají stolní počítače co ukázat. Výběr stolního počítače následně bude záviset na vás. Doporučujeme vám ale zaměřit se na stolní počítače s operačním systémem Windows, který patří k nejvyužívanějším operačním systémům vůbec.

Proč si vybrat stolní počítač?

Co si budeme povídat, ovládání počítače je mnohem jednodušší než ovládání notebooku. Kromě toho se stolní počítač dokáže lépe přizpůsobit vašim zvykům. Notebook vám nikdy nenabídne takové pohodlí, jako samotný stolní počítač.

Upgrade komponentů

Další výhodou stolních počítačů je fakt, že je lze kdykoliv upgradovat. Jednotlivé komponenty se dají měnit za výkonnější. Váš stolní počítač se tak velice snadno přizpůsobí moderním technologiím a trendům. Přitom si nemusíte pořizovat nový stolní počítač. Stačí jen vyměnit nejdůležitější vnitřní komponenty a váš počítač je opět o něco výkonnější a rychlejší.

Stejná cena, ale vyšší výkon!

Tento bod patří k známým faktům. Notebook bude vždy dražší a méně výkonnější než stolní počítač. Jinými slovy, budete-li investovat stejnou částku, jako někdo z vaši rodiny do stolního počítače, bude mnohem výkonnější, než notebook pořízen někým z rodiny. Počítač podle statistik bývá až 3x výkonnější, bavíme-li se o stejné cenové relaci.

Životnost je až dvojnásobná!

Věděli jste, že životnost počítače je až dvojnásobná? Je to neuvěřitelné, ale opravdu tomu tak je. Stolní počítač dokáže vydržet mnohem delší dobu než notebook. Kromě toho je stolní počítač poháněn elektřinou. Nepotřebujete jej tak neustále dobíjet. S tím je úzce spojená i koupě nové baterie, kterou notebook po čase vyžaduje. To je také jeden z důvodů, proč není notebook po stránce životností tak výkonný.

Pevné disky jsou rychlejší, větší a bezporuchové

Posledním dobrým důvodem jsou pevné disky. Ty umístěné v počítači jsou výkonnější a rychlejší. Kromě toho jsou jednotlivé komponenty oddělené. Notebook mají často komponenty integrované a připevněné k dalším součástkám, jež se nachází vevnitř. To je také důvod, proč nebývají tak často výkonné.

Operační systém Windows

U notebooku často narazíte na levné kousky, které ovšem mají problém v tom, že nenabízí operační systém Windows. Svým způsobem nenabízí ani žádné jiné operační systémy. Výhoda stolních počítačů tedy spočívá v tom, že i levné stolní počítače mají v sobě zabudovaný nejvyužívanější operační systém, kterým je Windows.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*