FTP účet jako další jednotka

winseven

Minule jsme si psali o tom, jak šikovně využívat Google Drive. V počítači se nám vytvořil jediný adresář, pomocí kterého jsme přistupovali ke sdíleným dokumentům. Nyní si posvítíme na FTP účet. K němu totiž můžete mít přístup obdobným způsobem – účet se v Počítači zobrazí jako umístění v síti a vy pak se soubory pracujete běžným způsobem.

ftp_ucet

Tento tip se nedávno objevil na serveru Technet a my vám přinášíme praktické zkušenosti. Klikněte pravým tlačítkem myši na Počítač a zvolte Připojit síťovou jednotku. Poté zvolte Připojit k webovému severu a dále už postupujte dle pokynů. Jakmile zadáte adresu, jméno a heslo, budete připojeni. V počítači se vám síťové umístění zobrazí podobným způsobem jako diskové jednotky.

Výhodou tohoto přístupu je, že se soubory pracujete, jako by byly uloženy ve vašem počítači. To je velmi praktické. FTP účtů můžete mít samozřejmě více. Osobně doporučuji neukládat heslo. Pokud je uložíte, systém si je zapamatuje a nebude vás o ně žádat, otázkou však zůstává, zda je toto žádoucí. Pokud s FTP účtem pracujete, heslo ani tak běžně zadávat nemusíte. Systém vás o ně požádá až po nějaké době vaší neaktivity, což je myslím v pořádku.

K účtu se můžete snadno připojit jako jiný uživatel. Stačí kliknout pravým tlačítkem někam do prostoru účtu a zvolit možnost Přihlásit se jako.

Průzkumník Windows je dobrá alternativa k osvědčeným aplikacím jako například FileZilla. Až vás vaše oblíbené aplikace omrzí, vyzkoušejte možnosti systému Windows a dejte nám vědět váš názor. Práce se vzdálenými soubory přímo v Průzkumníku mně osobně připadá pohodová. Co myslíte vy?

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*