Windows 10 a Action Center – Správce notifikací jako ve Windows Phone

winseven

Třetí zajímavou novinkou, která se objevila ve Windows 10 Technical Preview, je Action Center. Nutno říci, že Microsoft je do systému přidal teprve až při první z aktualizací, které postupně budou přicházet prostřednictvím Windows Update, a tak se určitě můžeme těšit na další zajímavosti.

Připomeňme, že v minulých článcích jsme si představili dlouho očekávanou, vylepšenou nabídku Start a také virtuální plochy, které Windows také konečně nabídne. Dnes se pojďme podívat, co zatím víme o Action Center.

Action Center jsme vyhodnotili jako další velkou novinku nového operačního systému od Microsoft. Záměrně vás nezahlcujeme drobnostmi a informacemi, které už víte, například že Metro aplikace budou moct běžet v prostředí desktopu apod.

Action Center můžete volně přeložit jako notifikační centrum, které už znáte ze systému Windows Phone 8.1. V Action Center najdete přehled událostí, na které Windows doposud upozorňoval v pravém horním rohu obrazovky. V Notifikačním centru neboli Správci notifikací najdete přehled toho, co se událo a čemu jste zatím nevěnovali pozornost – může jít o nové příchozí emaily, zprávy ze Skypu či Facebooku a podobně.

Stejně jako u virtuálních ploch je třeba říci, že Windows 10 je ve vývoji a podoba Action Center se může změnit. Je ale vidět, že Microsoft se zaměřuje na mobily, tablety i desktopové počítače a snaží se všem uživatelům nabídnout to nejlepší.

Co na Action Center říkáte? Líbí se vám tato novinka? 🙂

Zdroj: Živě.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*