Jak na Nastavení Windows 10 Mobile

winseven

Ve Windows 10 Mobile naleznete stejně jako ve Windows 10 nové Nastavení. V tomto článku vás provedu praktickými tipy, jak po instalaci čistého systému nastavit vše potřebné.

Na začátek řekněme, že nové Nastavení je mnohem přehlednější než to staré. Dostanete se do něj nejrychleji tažením z horního kraje obrazovky, kde v Centru oznámení naleznete tlačítko Všechna nastavení.

Nastavení e-mailových účtů

Nevím, co jako první nastavujete vy, já maily. 🙂 Proto přejděte do Účty a Váš e-mail a účty. Zde si můžete snadno přidat Gmail, ale i další účty, u kterých musíte nastavit IMAP a porty. Gmail se správně nastaví sám. O maily se pak stará aplikace Outlook Pošta, kde lze mezi mailovými účty přepínat s tím, že každý si lze připnout na hlavní obrazovku. Více si řekneme v samostatném článku.

Obrázek zamykací obrazovky

Windows 10 Mobile vás na zamykací obrazovce umí upozornit na zmeškaný hovor, novou zprávu či mail. V Nastavení přejděte do Přizpůsobení a Zamykací obrazovka. Zde nastavíte i pozadí zamykací obrazovky a také PIN kód pro odemčení mobilu.

Hlavní obrazovka

Přizpůsobení a Start a Barvy můžete nastavit nejen barvu motivu, ale také obrázek na pozadí dlaždic, což je jedna z hlavních novinek Windows 10 Mobile.

Vyzváněcí melodie

Vyzváněcí melodii ve Windows 10 Mobile nastavíte v Přizpůsobení a Zvuky. Stejně jako u předchozí verze systému musíte melodii do mobilu nahrát přes počítač, abyste ji v seznamu našli.

V Nastavení samozřejmě můžete změnit datum a čas, nastavit klávesnici, displej, spravovat stažené offline mapy, zobrazit uložiště a další. Vše určitě snadno najdete. V tomto článku jsem zmínil jen to, co vás bude zajímat bezprostředně po instalaci Windows 10 Mobile.

1 komentář

  1. “Zvuk budíku si musíte vybrat během vytváření budíku, a to z melodií, které máte v mobilu uložené.” … Místo vybrané melodie se vždy spustí zvuk nastavený pro oznámení (systém – oznámení, akce). Vypnutí oznámení, znamená, že budík nebudí. Co dělám špatně? Co musím kde nastavit, aby budík vyzváněl jak chci, tedy tak, jak to má v nabídce, nechci dohrávat a používat vlastní vyzvánění.

2 trackbacky / pingbacky

  1. Budík a hodiny ve Windows 10 Mobile | Winseven.cz
  2. Jak Nastavit Maily Ve Windows 10 Mobile | Winseven.cz

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*