Programy pro střih videí na operačním systému Windows

Váš počítač je vybaven operačním systémem Windows a rádi byste začali se střihem videí? Představíme vám nejvyužívanější softwary pro střih videí, jež jsou určeny pro operační systémy Windows. Vždy je potřeba následně zakoupit nebo nainstalovat verzi, která je určená přímo pro váš Windows. Je potřeba totiž myslet na to, že většina softwarů přišla na trh již v době, kdy bylo moderní mít v počítači Windows Vista nebo Windows 7. Doba se ovšem mění a tím i jednotlivé softwary.

Programy pro střih videí na operačním systému Windows

Prvním softwarem je software Windows Movie Maker. Jde o program vytvořen přímo společností Microsoft. Ačkoliv byl vývoj tohoto programu po operačním systému Windows 7 pozastaven, stále je možné si jej nainstalovat do svého počítače. Jde o jednoduchý a snadno ovladatelný software, jež zvládne úplně každý, a to včetně naprostého začátečníka, který se do tvorby videí teprve dostává.

VideoPad Video Editor

VideoPad Video Editor je druhým programem, který dokáže upravovat a tvořit videa. Výhodou programu je možnost upravovat různé formáty. Nemá tak problém ani s náročnějšími a méně používanými video formáty. Jeho zaměření je převážně ale na ty, jež se běžně využívají. Překvapí vás velké množství funkcí, efektů, optimalizace i možnost upravovat 360 stupňová videa. Náročný program, který zvládne vytvořit video, které ocení celý svět.

Adobe After Effects

Pokud již nějakou dobu fungujete ve světě videí, pak jistě oceníte program Adobe After Effects. Tento software je určen pro náročnější tvorbu speciálních filmových efektů, díky kterým docílíte prvotřídního výsledku. Je potřeba ale zmínit fakt, že jde o velice náročný program na ovládání, který začátečníci nezvládají. Jde o hodiny tvrdé dřiny. Teprve poté se člověk dokáže naučit používat tento software správně. Různé filmové efekty, pohyblivá grafika nebo animace? To je číslo jedna ve světě videí.

Operační systém Windows nabízí celou řadu kvalitních softwarů pro úpravu nebo střih videí. Záleží na tom, co od daného softwaru očekáváte a na jakou úroveň se chcete postupem času dostat.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*