Zpomalení animací ve Windows 7

winseven

V minulých článcích jsme si představovali tipy a triky pro systém Windows 7 a dnes v tom budeme pokračovat. Některá nastavení je možné upravit pohodlně prostřednictvím uživatelského rozhraní, pro jiná je vhodné využít speciální aplikaci. Těch jsme si ukázali také mnoho. Dnes se zaměříme na zpomalení animací systému Windows 7, a to zásahem do systémových registrů.

Není tomu tak dávno, co jsem psal o tom, jak si zálohovat systémový registr. Tento článek se vám dnes bude hodit. Před jakýmkoliv zásahem do systémového registru totiž velmi doporučuji provést zálohu, a to obzvlášť méně zkušeným uživatelům.

Animace systému Windows 7 jsou patrné na první pohled. Nejde ovšem jen o animace minimalizace okna a jeho obnovení z hlavního panelu. Windows 7 nabízí animace také při táhnutí okna k hornímu okraji obrazovky, kde naznačuje, že okno bude po uvolnění tlačítka myši maximalizováno. Podobně se chová ukotvení okna k levému či pravému okraji obrazovky, kdy se okno roztáhne přes levou či pravou polovinu plochy.

Všemi těmito efekty rozumíme animace systému Windows 7 a všechny tyto animace můžeme přizpůsobit zásahem do systémových registrů. Dnes vám ovšem nenabídnu psaný návod, ale video, které vám s nastavením pomůže – videonávod. Jde dnes o velmi rozšířenou formu demonstrace určité problematiky, která je zároveň velmi názorná. Podle tohoto videonávodu provedete zásah do systémového registru tak, abyste zpomalili animace systému Windows 7. Zda je toto nastavení praktické pak můžete posoudit sami, nicméně na internetu je podobných videonávodů více, a tak vás na ty zajímavější budu na tomto webu upozorňovat.

Jen připomínám, že do Editoru registru se dostanete pomocí položky Spustit v nabídce Start zadáním příkazu regedit.


Zpomalení animací systému Windows 7

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*