Office 2010: Nový PowerPoint uloží prezentaci jako video

winseven

PowerPoint patří mezi nejčastěji používané nástroje pro tvorbu prezentací, není proto divu, že jeho nová verze přináší nejvíce novinek ze všech aplikací dostupných v novém Microsoft Office 2010. Mimo vylepšených animací statických objektů či nových přechodů mezi snímky se uživatelé mohou těšit také na úpravu videí přímo v PowerPointu nebo export prezentace jako video.

Pás karet „Ribbon“, v případě PowerPointu červené tlačítko File či režim „Backstage view“ již není třeba představovat. Nově jsou k dispozici nová témata, lze prohlížet více prezentací na jednom monitoru či seskupit snímky prezentace do logických celků. Díky lepším animacím je možné rozpohybovat statické objekty realističtějšími efekty.

Stejně jako jiné aplikace i PowerPoint nabízí vylepšenou práci s obrázky, nechybí ani živý náhled či vkládání screenshotů přímo do prezentace. Rovněž si lze jednoduše prohlédnout, jakým způsobem se změní vložený obsah při použití daného formátování. Pomocí funkce Screen Clipping můžete také vyříznout určitou část obrazovky.

Úplnou novinkou v novém PowerPointu je karta Transitions, avšak přechody snímků bylo možné nastavit i ve starších verzích. Karta nyní nabízí několik podrobnějších nastavení a efekty přechod nezabírají místo na kartě Animations. Na té tak přibylo několik nových funkcí s celou řadou nových animací. Funkční je samozřejmě i živý náhled.

Opomenout ale rozhodně nesmíme ani možnost vkládání videí do prezentace, úplnou úpravu videí přímo v PowerPointu a možnost vkládání klipů z YouTube, MSN a podobně. Díky těmto možnostem je pravděpodobné, že nové prezentace výrazně nabudou na velikosti. Celou prezentaci můžeme na závěr uložit jako video nebo streamovat přes SharePoint či Windows Live. V PowerPointu 2010 také naleznete systém pro práci s revizemi takový jako v jiných aplikacích Microsoft Office 2010.

Office 2010 Beta ke stažení: http://www.microsoft.com/office/2010/en/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*