Zkušenosti s Windows 8 – kde najít Ovládací panely a jaké jsou

winseven

Když si píšeme o zkušenostech se systémem Windows 8, nesmíme zapomínat na Ovládací panely, které slouží pro různá nastavení systému Windows. Nelekejte se, že nastavení v prostředí Metro, které jsme si představili, je jedinou možností správy systému Windows 8. Microsoft zachoval podobu Ovládacích panelů, a tak v desktopovém prostředí můžeme systém ovládat jako doposud. Na co si však musíme zvyknout, to je spouštění Ovládacích panelů. Nabídka Start zmizela, a tak se opět poohlédneme v novém prostředí Metro.

Začněme tedy právě tím, kde v systému Windows 8 nalezneme Ovládací panely, tedy odkud je můžeme spustit. Máme více možností. Pokud nechceme přecházet do Metra, najdeme Ovládací panely v bočním panelu. Myší tedy najedeme do některého pravého rohu, klikneme na Settings a poté už uvidíme Control Panel. Po kliknutí se nám otevřenou právě Ovládací panely. Ty jsou vždy spouštěny v desktopovém prostředí, a to tedy i v případě, že je budeme spouštět z Metra. Ovládací panely samozřejmě můžeme vyhledat. Stiskneme tedy klávesu Windows a začneme psát Control Panel. Pokud by vás zajímalo, kde se Ovládací panely nacházejí v prostředí Metro, tak je to mezi všemi aplikacemi. Na startovací obrazovce tedy stačí kliknout pravým tlačítkem myši a z dolního panelu zvolit All apps. Na Windows 8 si tedy budeme muset v řadě ohledů zvyknout, s prostředím Metro je vše jinak.

Když už máme Ovládací panely spuštěné, vidíme, že se jedná o okno, jako je známe z Windows 7. Není sice průhledné a má ostré rohy, jinak se však mnoho nemění. Kromě toho, že do Ovládacích panelů přibyly nové funkce systému Windows 8, v nich najdeme vše, na co jsme byli zvyklí – přes Windows Update, uživatelské účty až po možnost odinstalování aplikace. K dispozici je také zobrazení jednotlivých ikon nebo seskupení do kategorií.

Ve Windows 8 se tedy Ovládací panely nemění, mění se pouze jejich spouštění. Na to si ale snad spolu s prostředím Metro velmi rychle zvykneme.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*