Windows 8.1 – video a přehled novinek

winseven

windows8_1Aktualizace Windows 8, která přinese znatelná vylepšení prostředí Metro, je plánována na letošní podzim a pro všechny majitele nejnovějšího operačního systému od Microsoft bude zdarma. To je obrovská změna, Microsoft tak reagoval na tahy konkurence. Windows 8.1 si budeme moct vyzkoušet už letos v srpnu.

O novinkách, které systém přinese, jsme již dříve informovali, v posledních týdnech se však objevilo mnoho nového. Vedle různých velikostí dlaždic, vytváření a pojmenovávání skupin aplikací, nových ikon se mluví také o kompletní konfiguraci počítače v prostředí Metro, vylepšeném přihlašování pomocí otisků prstů a čipové karty, chytřejším Windows Defenderu a dalším.

Osobně považuji za zajímavé, že Windows 8.1 bude umět sdílet mobilní internet, což dnes zvládne většina chytrých telefonů. Přibude také protokol Wi-Fi Direct, pomocí kterého vytisknete libovolný dokument bezdrátově a bez nutností instalace ovladačů. O novinkách, které jsem právě zmínil, informoval server Živě.cz.

Na stejném serveru naleznete také přehled nejdůležitějších novinek včetně obrázků zachycujících změny v prostředí Metro. Vůbec nejzajímavější je pak první video, které Windows 8.1 představuje. Z něj je patrné, že na úvodní obrazovce můžete přesouvat více aplikací současně, můžete pracovat s až čtyřmi aplikacemi, které poběží vedle sebe a další. Na zamykací obrazovce lze nově také zobrazit slide-show z fotografií na vašem pevném disku, mobilním telefonu a SkyDrive. Vylepšení se dočkalo také vyhledávání, které nově nabízí výsledky nejen z vašeho počítače, ale také internetu.

Osobně si myslím, že Windows 8.1 bude velmi zajímavý systém. Na postupné vylepšování Windows už jsme z minulosti zvyklí, viz Windows Vista a Windows 7. Microsoft stále směřuje k jednoduchému ovládání, přehlednosti a skrytí detailů tak, aby uživatel téměř ani nepoznal, že pracuje s počítačem.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*