Zrychlete Windows 7 vypnutím vizuálních efektů

Windows 7 je svým vzhledem pro mnoho uživatelů velice lákavý. Nabízí totiž řadu novinek a vylepšení, chlubit se může povedenými vizuálními efekty. Vzhled nového Windows ale samozřejmě z velké části není to, co jej dělá prozatím nejrychleji se prodávajícím operačním systémem, určitě je to ale to, co mohou při práci nejvíce pocítit uživatelé netbooků, starších PC či obecně méně výkonných zařízení. Efekty jsou sice pěkné, postupem času však při práci mohou zdržovat a obtěžovat. Jak se s nimi tedy vypořádat?

Jestliže klikneme pravým tlačítkem myši na pracovní plochu, máme možnost si z nabídky zvolit pouze takový motiv, který vůbec nevyužívá rozhraní aero. To ale může být v mnoha ohledech škoda, nám by totiž pouze stačilo efekty mírně pozměnit a některé úplně vypnout. Stejně tak bychom mohli ocenit, kdyby se nečekalo na maximalizaci oken z hlavního panelu a podobně, zkrátka kdyby práce se systémem byla svižnější.

Windows 7 poskytuje podrobné nastavení vizuálních efektů, jen je třeba vědět, kde toto nastavení hledat. Přejděte tedy na Nabídku Start, klikněte pravým tlačítkem myši na Počítač a zvolte Vlastnosti. Poté v levém horním rohu klikněte na Upřesnit nastavení systému a dále na záložce Upřesnit v sekci Výkon na Vlastnosti. Nyní už jen stačí zaškrtnout možnost Vlastní a následně změnit veškeré nastavení efektů Windows 7 podle vašich představ.

Změny se vždy provádějí okamžitě, systém není třeba restartovat. Vhodné je vypnout například již zmíněnou animaci oken při minimalizaci a maximalizaci, případně také funkce Náhled Aero. Dále je třeba myslet na jakýsi kompromis mezi optimalizací výkonu počítače a vizuálními efekty v případě, že se prostředí, které Windows 7 nabízí, nechceme úplně vzdát.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*