Vyhledávání na internetu pomocí nabídky Start

winseven

Windows 7 umí spoustu věcí. Oproti předchozím systémům se toho mnoho naučil a také ponaučil z předchozích chyb a nedostatků. A spousta toho, co neumí, se jej dá naučit. Ano, dnes se podíváme na nastavení nabídky Start, konkrétně na vyhledávání pomocí ní. Tato funkce je velmi užitečná a já osobně ji využívám velmi často – na ploše nemám jedinou ikonu a proč taky, když můžu program pomocí nabídky Start rychle vyhledat. Toto vyhledávání lze ale dále přizpůsobit, konkrétně dnes k němu přidáme vyhledávání na internetu.

Ano, jestliže něco napíšete do pole hledání v nabídce Start, můžete pomocí jedné z položek otevřít defaultní internetový prohlížeč systému a pomocí jeho hlavního vyhledávače vyhledat daný pojem. K tomu je však třeba si se systémem trošku pohrát. Záměrně píši trošku, neboť nepůjde o žádné složité nastavení. Ovšem při této příležitosti vás upozorním na editor, ve kterém lze nastavit celou řadu dalších věcí.

Do nabídky start napište Zásady skupin a poté klikněte na položku Upravit zásady skupin. Otevře se vám Editor místních zásad skupiny, ve kterém můžete provádět nastavení práv jednotlivých uživatelů a skupin. To je hojně využíváno především ve firmách.

Jestliže nás dnes bude zajímat nastavení vyhledávání v nabídce Start, tak přejdeme do Konfigurace uživatele, Šablony pro správu a následně Nabídka Start a Hlavní panel. Jakmile na položku kliknete, v pravé části editoru se vám zobrazí nastavení, které můžete měnit. Nás bude zajímat hodnota Přidat do nabídky Start odkaz Vyhledat v Internetu. Klikněte na ni pravým tlačítkem a zvolte Upravit. V okně, které se vám zobrazí, zaškrtněte místo Není konfigurováno volbu Povoleno. Vše potvrďte a Editor místních zásad skupiny můžete zavřít.

Pokud nyní napíšete nějaký výraz do hledání v nabídce Start, zobrazí se vám odkaz Vyhledat v Internetu. Jakmile na něj kliknete, otevře se internetový prohlížeč a stránka vyhledávače. Tato funkce vám taktéž může usnadnit práci se systémem Windows 7, tak jako vyhledávání v nabídce Start samotné.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*