Internet Explorer a náhled záložek na hlavním panelu

Náhled aplikací umístněných na hlavním panelu, to je ve Windows 7 mocná funkce. S touto novinkou přišel Windows Vista a myslím, že uživatelé si tuto novinku oblíbili. Pokud najedete myší nad aplikaci na hlavním panelu, zobrazí se vám její náhled. V nedávném článku jsme si ukázali, jak si tento náhled více přizpůsobit. Dnes se podíváme na prohlížeč Internet Explorer a nastavení náhledů pro něj.

Jestliže otevřete více oken průzkumníku Windows, zobrazí se vám na hlavním panelu více náhledů. Je to pochopitelné a také očekávané chování, neboť se v zásadě jedná o jednu a tutéž věc spuštěnou vícekrát. Oken průzkumníku Windows navíc mnohdy nemáme otevřeno mnoho, proto většině uživatelů toto chování vyhovuje. Internet Explorer je však jediná aplikace a očekávali bychom, že náhled na hlavním panelu bude tedy pouze jeden. Tak tomu ale není. V čem je problém?

Internet Explorer je defaultně nastavený tak, aby na hlavním panelu zobrazil náhled pro každou otevřenou záložku zvlášť. Jestliže tedy procházíte web a otevřete si více záložek (panelů), pak se vám pro každou záložku zobrazí náhled. Také toto chování může být mnohdy žádoucí, mnohdy však nikoliv. Především v situacích, kdy máme otevřených například 10 záložek, mohou být náhledy velmi obtěžující.

Jiné prohlížeče fungují jinak. Například Firefox i Opera zobrazují vždy pouze jeden náhled. Opera lze však snadno nastavit tak, aby stejně jako Internet Explorer v defaultním nastavení zobrazovala pro každou záložku náhled samostatně. Dnes se však podíváme, jak zamezit zobrazování více náhledů pro Internet Explorer. Bude se tedy zobrazovat jeden náhled, stejně jako tomu je u ostatních zmíněných prohlížečů.

Spusťte internet Explorer a stiskněte Alt nebo F10. Tím zobrazíte kontextové menu, ze kterého vyberte Nástroje a dále Možnosti Internetu. Na záložce Obecné v části Záložky zvolte Nastavení a v novém okně odškrtněte volbu Zobrazit náhledy pro jednotlivé záložky na hlavním panelu a vše potvrďte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *