Stavíme plot na podzim

Na podzim je třeba připravit zahradu na přicházející zimu. Zazimovat nejrůznější rostliny, aby přežily mrazy apod. Stavbu domu ani plotu však zimovat nemusíte. Je spousta činností, které lze provádět celoročně. Nepřijdou-li příliš tuhé mrazy, není žádný problém pokračovat v započatých stavebních úpravách, terénních úpravách ani stavbě oplocení. Většina plotů vyžaduje opěrné sloupky dobře zakotvené v zemi. Ty se nejčastěji betonují, aby bylo dosaženo maximální stability oplocení. Ani betonování není třeba se bát, díky moderním chemickým příměsím vytvrdne beton řádně i při nízkých teplotách. Podzim je proto skvělý čas na dokončení toho, co jste nestihli přes léto – plot.

Připravte svou zahradu na nadcházející sezónu a začněte ji již s novým plotem. Záleží na tom, jaký typ si vyberete a koho pověříte montáží plotu. K jakému druhu oplocení se přikláníte? Máte už vybráno? Pokud dáváte přednost pevnému a odolnému plotu, který něco vydrží, potom se zaměřte na betonové ploty. Navzdory názvu jde o elegantní oplocení, které nabízí celou řadu možností. Na výběr máte několik dekorů, velmi oblíbený je štípaný kámen, cihličky a ti, kterým nevadí v plotu průhledy, si mohou vybrat novinku – lamelový plot. Jedná se o betonový plot složený z lamel a průzorů, které plot opticky odlehčí.

Betonový plot je velmi oblíbený u všech, kterým jde o praktickou stránku plotu. Chcete-li mít doma a na zahradě soukromí a pocit bezpečí, je pro vás betonový plot to pravé. Jeho velkou výhodou je dlouhá životnost a také bezúdržbovost. Nemusíte plot nijak opečovávat, přesto vám vydrží sloužit několik desítek let. Nedovedete si přesně představit, jak bude plot vypadat kolem vašeho domu a zda by se lépe hodil štípaný kámen, nebo cihlička? Vyzkoušejte on-line vizualizaci nebo nás navštivte ve vzorkové prodejně, kterou najdete v Tupadlech u Čáslavi.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*