Zkušenosti s Windows 8 – nejlepší Metro aplikace po spuštění

winseven

Když se vám po instalaci Windows 8 poprvé spustí, dostanete se rovnou do prostředí Metro, kde uvidíte několik dlaždic, které reprezentují aplikace tohoto prostředí. V základu systému Windows je jich několik a poté, co jsme se minule zabývali prvními dojmy z desktopového prostředí a právě z Metra, pojďme se dnes podívat na ty nejzajímavější Metro aplikace. Po instalaci jich na vás čeká hned několik, zatím si však musíme počkat, které uživatelé budou využívat nejvíce. A které budu nejvíce používat já?

Poté, co jsem poprvé spustil Osmičky a přejel z desktopového prostředí zpět do Metra, mě zaujala aplikace Bing. Bing je vyhledávač od Microsoftu, a tak na vás po spuštění aplikace čeká krásné pozadí a jediné pole, do kterého napíšete, co hledáte. Tato aplikace slouží jako vyhledávač a jednotlivé výsledky hledání zobrazuje jako velké dlaždice s detaily dané nalezené stránky. A v čem je skryto její kouzlo? Aplikace Bing před uživateli naprosto skrývá implementační detaily a uživatel pracuje pouze s jediným polem a graficky hezky zpracovanými výsledky hledání. Nikde není žádný indikátor načítání výsledků, nikde nenalezneme informaci o připojení k internetu. Pokud pak točíme kolečkem myši, posouváme se doprava a objevují se nám další a další výsledky hledání. Aplikaci Bing lze pohodlně využívat i na počítači bez dotykového displeje, například při večerním brouzdání internetem.

Tím se dostáváme k druhé aplikaci, kterou si jistě také velmi rychle oblíbíte. Po kliknutí se nám výsledky hledání z aplikace Bing zobrazují v Internet Exploreru pro Metro. Ten je velmi rychlý, pohodlný a jeho ovládání je vskutku jednoduché, tento prohlížeč opět můžete využít při brouzdání na internetu na vašem notebooku. Internet Exploreru pro Metro samozřejmě nechybí panely, můžete tak prohlížet více stránek současně.

Mezi další zajímavé Metro aplikace patří například Weather, která najde vaši polohu a informuje vás o počasí ve vašem kraji, zajímavá je také aplikace Music, ve které si můžete poslechnout či koupit skladby vašich oblíbených interpretů. Jak moc se na desktopových počítačích budou využívat další Metro aplikace jako třeba Mail či Messanger, na to si musíme počkat. Později se jim však také budeme věnovat.

1 trackback / pingback

  1. Zkušenosti s Windows 8 – nový průzkumník Windows | Winseven.cz

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*