Pohyblivé pozadí ve Windows 7

winseven

Windows Vista umožňoval všem uživatelům verze Ultimate nastavit si na pozadí nejen klasický obrázek, ale také animaci. Tato funkce byla dostupná po aktivaci balíčku Extras, který přinášel i další vylepšení. Microsoft se však setkal s kritikou ze strany zákazníků, kdy verze Ultimate vyšla příliš draho. Současná verze Ultimate systému Windows 7 tedy žádný balíček Extras nenabízí. Jak si tedy poradit s pohyblivým pozadím?

Vystačíme si s jedinou jednoduchou aplikací, která se jmenuje Windows 7 DreamScene Activator. Lze ji stáhnout například ze stránek Softpedia.com a její použití je prosté. Aplikaci pouze spustíte a kliknete na tlačítko Enable DreamScene. Tím jste právě aktivovali pohyblivé pozadí, nyní už si stačí jen vybrat soubor, který na něm chcete zobrazit. Jednat se ovšem může pouze o formáty MPG a WMV – to se ale často hodí, třeba si na pozadí rádi přehrajete vaše domácí videa. Na soubor klikněte pravým tlačítkem a zvolte Set as Desktop Background.

Videozáznamy se přehrávají ve smyčce. Jestliže vás vaše videa omrzí, podívejte se také na stránky Vistadreamscene, Dreamscenevideo a Deviantart. Pohyblivá pozadí jsou ke stažení zdarma a výběr je skutečně pestrý, pozadí tedy můžete často střídat. Pokud vás animace na ploše omrzí a budete se chtít vrátit ke klasickému obrázkovému pozadí, opět spusťte aplikaci Windows 7 DreamScene Activator a klikněte na tlačítko Disable DreamScene.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*