Jak na screenshot webové stránky

winseven

Udělat screenshot obrazovky vašeho počítače v dnešní době není problém. Konkrétně systém Windows 7 nabízí také aplikaci Výstřižky, která jednoduše a rychle umožňuje zachytit část obrazovky a uložit ji jako obrázek. Toho lze využít v případě, že na obrazovce opravdu vidíte celý prostor, který chcete do obrázku zachytit. Jak je to ale se zachycením webové stránky?

Webovou stránku lze uložit jako obrázek, tedy vytvořit screenshot stejným způsobem, ovšem to pouze v případě, že je stránky na obrazovce celá viditelná. V dnešní době je však většina stránek dlouhá a uživatel musí rolovat níž a níž. V takovém případě si s obyčejným nástrojem pro screenshot obrazovky nevystačíme. Naštěstí existuje speciální aplikace, která využívá jádro prohlížeče Internet Explorer. Tato aplikace zobrazí stránku tak, jak by vypadala právě v tomto prohlížeči, a poté vám dá možnost zvolit si formát obrázku a pořídit snímek této stránky. Snímek je pak tak dlouhý, jak dlouhá je načtená stránka. Jak tedy na to?

Nepotřebujete více než aplikaci Web Screen Capture, kterou lze zdarma stáhnout z jejích domovských stránek. Jak se můžete na samotné stránce dozvědět z ukázek aplikace, aplikaci jednoduše stáhnete a spustíte, není tedy potřeba žádná instalace. Poté zadáte do adresového řádku adresu webové stránky, ze které chcete vytvořit screenshot. Web touto aplikací samozřejmě můžete libovolně procházet, jako v již zmíněném prohlížeči Internet Explorer. Poté si stačí vybrat formát obrázku a kliknout na tlačítko Screen Capture, čímž uložíte stránku do počítače jako obrázek.

Opravdu tak je to jednoduché. Aplikaci Web Screen Capture lze navíc využít také z příkazového řádku, jak je ukázáno na domovské stránce aplikace. Neváhejte tedy ani vy a vyzkoušejte aplikaci pro vytvoření screenshotu webové stránky.

1 komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*