Jak používat SkyDrive jako pevný disk

winseven

V jednom z posledních článků jsme si psali o tom, k čemu je SkyDrive společnosti Microsoft. Nyní už víme, že jde o vzdálené uložiště dat, které můžeme s několika drobnými omezeními využít a přes webové rozhraní si na SkyDrive uložit své soubory – jako zálohu nebo například pro sdílení s přáteli. S našimi soubory služby SkyDrive však můžeme pracovat také jako s klasickým pevným diskem. Ano, v počítači pak naše vzdálené uložiště vidíme jako běžný pevný disk, na který kopírujeme či přesouváme soubory do různých adresářů nebo z něj soubory odstraňujeme. Takový přístup je velmi pohodlný, a tak si dnes ukážeme, jak na to.

Základem je mít svůj vlastní SkyDrive účet, který si můžete založit tak, jak jsme si psali v nedávném článku. Jestliže již účet máte a vyzkoušeli jste si možnosti a práci s webovým rozhraním, pojďme se nyní podívat, jak s vaším SkyDrive účtem pracovat jako s běžným diskem. Jak na to, si můžeme říct ve třech krocích.

1) Systému Windows 7 uložíme naše Live ID, abychom jej nemuseli neustále zadávat. To uděláme v nastavení našeho uživatelského účtu, přejděte tedy do Ovládacích panelů, dále Uživatelské účty a zabezpečení rodiny, poté Uživatelské účty a následně Propojit online ID. Pokud v počítači nemáte nainstalovánu sadu aplikací Windows Live, klikněte na Přidat poskytovatele online ID, stáhněte si aplikaci Windows Live ID Sign-in Assistant a nainstalujte ji. V Ovládacích panelech poté pokračujte možností Propojit online ID a zadejte přihlašovací údaje ke službě SkyDrive.

2) Získáme adresu vzdáleného uložiště. K tomu využijeme Microsoft Word 2010 (demoverzi si zdarma můžete stáhnout zde), kde z nabídky zvolíme možnost Uložit a odeslat, vybereme Uložit na web a opět zadáme přihlašovací údaje k našemu SkyDrive účtu. Poté dvakrát klikneme na jednu ze složek a z adresového řádku dialogového okna, které se nám otevře, zkopírujeme adresu vzdáleného uložiště.

3) Připojíme síťovou jednotku. Otevřeme Počítač a klikneme na Připojit síťovou jednotku, zvolíme její označení do pole Složka vložíme adresu, kterou jsme si zkopírovali v předchozím kroku. Můžeme odmazat poslední znak / a vše za ním, tím připojíme celé vzdálené uložiště, nikoliv pouze zvolenou složku. Klikneme na Dokončit.

A to je vše, nyní s vaším SkyDrive účtem můžete pracovat pomocí Průzkumníku Windows. Bohužel neuvidíme skutečnou velikost vzdáleného uložiště, ale jinak je vše plně funkční.

Zdroj: http://extrawindows.cnews.cz

1 trackback / pingback

  1. Microsoft spustil nový SkyDrive | Winseven.cz

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*