SkyDrive – uložiště pro vaše data

Prostoru pro vaše data není nikdy dost. Dnes jsou kromě pevných disků v módě také externí disky, flasky a další, stále více se však rozmáhají také síťová uložiště dat. Uživatelé taková uložiště vyhledávají nejen ve chvíli, kdy chtějí data sdílet se svými přáteli, ale také jako obyčejný prostor pro svá data. Taková síťová uložiště běžně nabízejí možnost sdílení dat, ale také soukromé uložení, tedy soubory jsou pak k dispozici pouze tomu, kdo je na uložiště nahrál. Jednou z možností, které pro vzdálené uložení souborů můžete využít, je služba SkyDrive od společnosti Microsoft.

V prvé řadě vás jistě bude zajímat, co SkyDrive nabízí. SkyDrive nabízí 25GB prostoru pro vaše data, lépe řečeno 25GB prostoru pro jediný účet, kterých si teoreticky můžete zřídit více. V prostoru, který je vám pak přidělen, můžete vytvářet adresářovou strukturu a souborům nastavovat přístupová práva. Některé soubory mohou být přístupné pouze vám, další těm, kteří znají jejich umístění, ostatní mohou být k dispozici komukoliv. SkyDrive má samozřejmě kromě zmíněné velikosti, která je však poměrně dostačující, ještě některá další omezení. Zásadní je to, že SkyDrive vám neumožní uložit soubor větší než 100MB. To může být problém, pokud zálohujete některé větší soubory, na druhou stranu soubor je možné zabalit a rozdělit právě na velikosti 100MB. Je to pochopitelný krok, kterým se Microsoft snaží zabránit šíření nelegálního obsahu.

A jak si SkyDrive pořídit? SkyDrive naleznete na této adrese, přístup k této službě probíhá prostřednictvím služby Windows Live, připravte si proto své Live ID. Pokud toto ID nemáte, musíte se nejprve zaregistrovat. Po úspěšném přihlášení pak ihned uvidíte obsah vaše vzdáleného uložiště, se kterým můžete okamžitě začít pracovat.

SkyDrive tedy nabízí 25GB prostoru pro vaše data a pro sdílení s přáteli je jako dělaný. SkyDrive je také možné dostat do počítače jako vzdálené síťové uložiště a poté s ním pracovat jako s běžným pevným diskem, o čemž si napíšeme v některém z dalších článků.

2 komentáře to “SkyDrive – uložiště pro vaše data”

  1. […] z posledních článků jsme si psali o tom, k čemu je SkyDrive společnosti Microsoft. Nyní už víme, že jde o vzdálené […]

  2. […] tom, k čemu slouží SkyDrive, jsme si na tomto webu psali poměrně nedávno. Jedná se o uložiště pro vaše soubory, kde máte až 25GB zdarma, byť […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *