Internet Explorer pro Metro

windows8_iePokud aplikaci, která je určená pro desktopové a Metro prostředí, spouštíte, ona sama pozná, v jakém prostředí je spouštěna, a dle toho se spustí její desktopová či Metro podoba. Takové chování má Internet Explorer, který je na prostředí Metro samozřejmě připravený. Po nějakém čase používání Windows 8 se mi však stalo, že po spuštění Internet Exploreru v prostředí Metro se otevřela jeho desktopová podoba. Dlouho jsem hledal, čím je to způsobené.

Internet Explorer je po instalaci systému Windows 8 automaticky nastaven jako výchozí prohlížeč internetu, anebo jej tak nastavíte vy ve chvíli, kdy jej spustíte. Tak či tak právě toto nastavení umožňuje, aby byla spouštěna jeho různá podoba v různých prostředích. Poté, co jsem nainstaloval další prohlížeč a ten nastavil jako výchozí, Internet Explorer spouštěný v prostředí Metro se automaticky začal otevírat v desktopovém prostředí. Jak si s tímto poradit?

Windows 8 toto bohužel dokonale neřeší. Aby se Internet Explorer spouštěl v prostředí Metro, je potřeba jej mít nastavený jako výchozí prohlížeč. V opačném případě se vždy spustí jeho desktopová podoba. Dokonce jsem ani nepřišel na to, jakým způsobem Metro podobu aplikace vyvolat ručně. Inu, Windows 8 není dokonalý a uživatelům zbývá jen několik možností. Buď můžete mít Internet Explorer nastavený jako výchozí, anebo jako Metro prohlížeč budete používat jiný z dostupných prohlížečů. Ani to však není tak snadné.

Firefox ani Google Chrome pro Metro zatím nejsou dokonalé. Pokud vím, verze Firefoxu pro Metro zatím není dostupná v rámci běžné verze. Co nám tedy zbývá? Ideální volbou pro Windows 8 a Metro je Internet Explorer. Pokud jej nebudete mít nastavený jako výchozí prohlížeč, verzi pro Metro nevyužijete, dokonce i aplikace Bing pro Metro spouští nalezené odkazy ve výchozím prohlížeči systému, v mém případě Firefoxu. Jak si s touto situací Microsoft poradí v budoucnu, na to si budeme muset počkat.

One Response to “Internet Explorer pro Metro”

  1. […] verzi nelze použít, pokud IE nemáte nastavený jako výchozí prohlížeč systému. O tom jsem psal v nedávném článku. Protože já používám Firefox, těším se, až si jej v Metru […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *