Zrychlete start Windows – Konfigurace systému

winseven

Na tomto webu už jsme si před nějakou dobou říkali, jakým způsobem je možné zrychlit Windows 7 pomocí vypnutí vizuálních efektů systému. A jelikož návodů na to, jak svůj zaběhlý a oproti čisté instalaci stále pomalejší operační systém zrychlit, není nikdy dost, pojďme se dnes podívat na to, jak lze vcelku snadno a rychle zrychlit Windows 7 pomocí nástroje Konfigurace systému a úpravy aplikací, které se spouštějí po startu systému.

Když nainstalujete jakoukoliv aplikaci, nikdy si nemůžete být jisti, zda tato aplikace není spouštěna při startu systému. Mnoho aplikací samozřejmě umožňuje nastavit, zda se mají či nemají spouštět při startu systému, jiné tuto možnost ale nemají a mnohdy se spouští, aniž bychom si to vlastně uvědomovali. Například aplikace Skype při startu Windows nenaběhne, naopak například s produkty společnosti Google je to složitější. Není proto nic jednoduššího, než si ověřit, jak to vlastně je.

Ověřit si, které aplikace se spouštějí po startu Windows, je možné pomocí systémového nástroje Konfigurace systému. Klikněte proto na nabídku Start, do pole hledání napište právě Konfigurace systému a nástroj spusťte. Ten jako takový nabízí více možností, lze například nastavit příkazy pro systémové nástroje. Co nás ale bude zajímat, je záložka Po spuštění. Právě pod ní totiž nalezneme seznam aplikací, které se spouštějí při startu Windows. Jakoukoliv takovou aplikaci je pak možné snadno zakázat, a to pouhým odškrtnutím zaškrtávacího pole. A právě také zde si lze povšimnout oné zajímavé věci. Často se zde totiž objevují aplikace, o nichž uživatel nemusí vůbec vědět. Jestliže například máte nainstalovány již zmíněné produkty společnosti Google, pak se vám po startu počítače možná spouští také aplikace Google Update, sám po startu také velice rád nabíhá Adobe Reader, různý software společnosti Nokia a další. A právě těmto aplikacím je možné pomocí Konfigurace systémů zabránit ve zpomalování startu systému Windows.

Konfigurace systému je tedy nástroj velice jednoduchý a přehledný, který ale nabízí právě to, co potřebujeme. Zabraňte aplikacím v jejich spouštění a zrychlete start Windows. Spusťte Konfiguraci systém a více si vyhrajte s jeho nastavením.

1 komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*