Jaké věci nás na Windows 11 doslova vytáčí

winseven

winseven

Každý operační systém přináší své výhody i nevýhody. Těmi nevýhodami jsou většinou věci, které nás na daném operačním systému štvou. Pochopitelně vše je o zvyku. Pokud si na jednotlivé věci zvyknete, pak si jich nejspíš ani nebudete nadále všímat. Mnohdy jde ovšem o relativně otravné věci, na něž se nedá jenom tak zvyknout. Povíme vám, s čím mají často problémy uživatelé Windows 11.

Jaké věci nás štvou na operačním systému Windows 11?

Nekonzistentní uživatelské rozhraní u Windows 11 může občas připomínat smíšené zboží neboli práci více vývojářů, kteří se předem nedomluvili. Co tím máme na mysli? Jakmile se pustíte do dlaždicového menu, pak máte pocit, že každé jednotlivé menu je vytvářeno jiným člověkem. To se vám podtrhne u systémových operací. Jedno menu může mít jiný styl než to druhé. To platí i o celkovém rozhraní a grafice. Rázem je tak Windows 11 nepřehledný a špatně se vám jednotlivá dlaždicová menu ovládají.

Rychlé menu, které se mnohdy za rychlé nedá považovat

Rychle menu je převážně o možností nastavení Wi-Fi a Bluetooth. Problém je ovšem v tom, že nelze rychle ovládat různé funkce Bluetooth. Uživatel totiž musí kliknout pravým tlačítkem a teprve poté se pustit do separátního nastavení. Jedná se tak o fázi, ve které získá daný uživatel možnost měnit jednotlivé funkce. Přitom by se rychle menu mělo považovat za základní věc do nastavení funkcí by se tak člověk měl dostat na jedno kliknutí.

Ovládání kontextových nabídek

Velkou část uživatelů také štve špatně ovládání kontextových nabídek. Jinými slovy jejích složitost. Uživatel musí provést několik zcela zbytečných kliknutí. Teprve poté se dostane na jednotlivé kontextové nabídky. Opět by zde stačila jednoduchost ovládání a jedno kliknutí. Na druhou stranu se o operačním systému Windows ví, že to je věčný boj, jež je problémem odnepaměti.

Nastavení hlasitosti vymizel z pravé dolní nabídky

Byli jste zvyklí měnit hlasitost v pravém dolním rohu? Na to u Windows 11 zapomeňte. Je potřeba se dostat pomocí zkratky Windows-G do tzv. Game Baru. Až tady má uživatel možnost nastavovat svou hlasitost. Přitom by se nastavení hlasitosti i nadále mohlo ukazovat v pravém dolním rohu pro maximální jednoduchost.

 

 

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*