Windows 7 RC vyšlo, stahujte zdarma

winseven

Microsoft ke včerejšímu dnu uvolnil Release Candidate verzi nového operačního systému Windows 7. Stáhnout si ho může kdokoliv a navíc zdarma!

Sestavení s označením 7100 můžete stahovat přímo na stránkách firmy Microsoft. Možnost stahovat tuto verzi Windows 7 by měla být až do konce června 2009. Redmonská společnost nabízí neomezené množství licenčních klíčů.

Stáhnou si můžete jak 32bitovou, tak i 64bitovou verzi. Zatím je v pěti jazykových mutacích: Angličtina, Němčina, Španělština, Japonština a Francouzština. Abyste si mohli Windows 7 nainstalovat, musíte mít počítač vybavený minimálně 1 GHz procesorem, 1 GB RAM, 16 GB místa na disku a DirectX 9 kompatibilní grafickou kartou. V 64bitová verzi Windows 7 vyžaduje o 1 GB RAM a celkem 20 GB diskového prostoru více. Nutné je internetové připojení pro stáhnutí ISO obrazu a případných aktualizací.

Microsoft nabízí v nové verzi operačního systému Windows 7 upravené grafické rozhraní Aero (zejména vylepšený hlavní panel, méně otravný UAC, nové funkce jako Aero Snap/Shake/Peek a další), vyšší kompatibilitu aplikací, vylepšenou bezpečnost, podporu pro multidotykové displeje, svižnější běh a mnoho dalších vylepšení týkajících se nejen jádra systému, ale i doprovodných aplikací.

1 komentář

  1. Škoda, že nejsou plně funkční ovladače pro mou zvukovou kartu a zvuk mi tak nehraje 5.1. Kdyby ovladače byly, asi bych je i používal.

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*